چهارشنبه , مرداد ۱۳ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / چگونگی انجام پایان نامه حسابداری

چگونگی انجام پایان نامه حسابداری

در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با چگونگی انجام پایان نامه رشته حسابداری بیشتر آشنا کنیم.در ادامه این نوشته به چگونگی انجام پایان نامه زبان و ادبیات فارسی خواهیم پرداخت.
%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86 %D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87 %D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C %DB%8C%DA%A9%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DB%8C %D8%B4%D8%BA%D9%84%DB%8C %D9%88 %D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C %D9%87%D8%A7%DB%8C %DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C %D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C چگونگی انجام پایان نامه حسابداری
moshaveranemarlik
معرفی رشته­ حسابداری و حسابرسی

v     تعریف حسابداری و حسابرسی

o       حسابدارییک فعالیت خدماتی است که وظیفه­اش فراهم کردن اطلاعات کمی، که اساسا دارای ماهیت مالی هستند، درباره واحد اقتصادی است. اطلاعات فراهم شده توسط حسابداری باید در تصمیم­گیری­های اقتصادی سودمند باشد.

o       حسابرسیفرآیندی منظم و با قاعده (سیستماتیک) جهت جمع­آوری و ارزیابی بی طرفانه شواهد درباره ادعاهای مدیریت در ارتباط با فعالیت­ها و وقایع اقتصادی، به منظور تعیین درجه انطباق این ادعاها و اظهارات با معیارهای از پیش تعیین شده و گزارش نتایج به افراد ذینفع است.

v     رابطه بین حسابداری و حسابرسی

خروجی فرآیند حسابداری، موضوع اصلی عملیات حسابرسی است و غالب شواهدی که در فرآیند حسابرسی مورد استفاده قرار می­گیرد توسط سیستم حسابداری تهیه شده است. در بیشتر مواقع حسابرسی و برخی از تکنیک­های آن چنان با فرآیند حسابداری آمیخته که گویی از اجزای لاینفک سیستم حسابداری است. بنابراین از بسیاری جهات حسابداری و حسابرسی تفکیک ناپذیرند و بدین دلیل حسابرس باید متخصص حسابداری نیز باشد، در صورتی که حسابدار نیازی به تخصص در زمینه حسابرسی ندارد. 

v     پیشینه حسابداری و حسابرسی در ایران

o       پیشینه حسابداری ایران به نخستین تمدن­هایی بر می­گردد که در این سرزمین پا گرفت. مدارک به دست آمده از ایران باستان حکایت از این دارد که در عصر هخامنشی نظام مالی منسجمی برقرار بوده و حساب درآمد و مخارج حکومت به ریز و به دقت ثبت و نگاهداری می­شده است.

o       پیشینه حسابرسی نیز در ایران و اسلام به زمانی باز می­گردد که منبعی ( اعم از مالی یا غیر مالی) در جایی وجود داشته است. هرگاه انتقال ثروت مطرح شده، نوعی نظارت و بازرسی با خود به همراه داشته است. خصوصا نظارت حکومت بر اعضا و کارکنان خود و تفتیش اعمال و رفتار والیان و مامورین دولتی از دیرباز وجود داشته و شاید بتوان گفت سابقه­ی آن نزدیک و همراه سابقه­ی تشکیل جوامع اولیه و حکومت­ها است.

v     پیشینه رشته حسابداری و حسابرسی و ورود آن به دانشگاه­ها

o       رشته حسابداری اولین بار در دهه­ی ۱۳۳۰ با تاسیس اولین آموزشگاه­های عالی و دانشکده­های خصوصی از جمله آموزشگاه عالی حسابداری شرکت ملی نفت ایران، دانشکده علوم اداری و موسسه­ی عالی حسابداری مطرح گردید. در حال حاضر این رشته در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و بدون هیچ گرایشی تدریس می­شود.

o       همواره حسابرسی به عنوان یک حرفه مستقل در قالب نهادهای حرفه­ای گوناگون از جمله انجمن­های حرفه­ای، موسسات حسابرسی بخش خصوصی و موسسات حسابرسی بخش عمومی در ایران مورد توجه بوده است اما تا سال ۹۱ به عنوان یک رشته تحصیلی جداگانه محسوب نشده و به عنوان یکی از مواد درسی اصلی در تمامی مقاطع رشته حسابداری محسوب می­شد. لازم به ذکر است از سال ۱۳۹۱ رشته حسابرسی در مقطع کارشناسی ارشد در تعداد محدودی از دانشگاه­ها تدریس می­شود. به منظور قبولی و ادامه تحصیل در این رشته کافی است که دانشجو در آزمون حسابداری شرکت کند و در هنگام انتخاب رشته در صورت علاقه این رشته را انتخاب نماید لذا آزمون جداگانه­ای برای این رشته برگزار نمی­شود.

v      هدف رشته حسابداری و حسابرسی

o       از آنجایی­که محصول نهایی حرفه حسابداری مبنای تصمیمات اقتصادی اشخاص ذی نفع از جمله مدیران، سهامدارن، اعتباردهندگان، دولت و غیره قرار می گیرد بنابراین می­توان گفت که یکی از اهداف رشته حسابداری آموزش نیروی انسانی متخصص در جمع‌آوری، طبقه‌بندی، ثبت، خلاصه كردن اطلاعات و تهیه گزارشات مالی مطابق معیارهای از پیش تعیین شده از جمله استانداردها و اصول حسابداری می­باشد. از سوی دیگر به روز رسانی استانداردها و اصول حسابداری و تجدید نظر در چارچوب نظری مطابق با عوامل محیطی از جمله موارد با اهمیت و حیاتی در رشته حسابداری محسوب می­شود، بنابراین آموزش نیروی انسانی متخصص در این زمینه از دیگر اهداف این رشته می­باشد.

o       هدف رشته حسابرسی تامین نیروی انسانی متخصص و آگاه نسبت به استانداردهای حسابداری و حسابرسی و آخرین تغییرات آن، قوانین مالیاتی و تجارت، کنترل­های داخلی اثربخش و ارزیابی و مدیریت ریسک می­باشد.

v     آینده شغلی

فارغ التحصیلان رشته حسابداری و حسابرسی از فرصت‌های متنوع شغلی برخوردار می­باشند به طوری که به ندرت دیده می­شود که فارغ التحصیلان این رشته با مشکل بیکاری مواجه باشند. برای مثال فارغ التحصیلان این دو رشته می­توانند در زمینه­های گوناگون از جمله حسابداری مالی، مدیریت، دولتی، مالیاتی، بیمه و غیره و هم چنین زمینه‎ های گوناگون حسابرسی از جمله حسابرسی مستقل و داخلی فعالیت نمایند.

v     توانايي ‌هاي مورد نياز دانشجویان

رشته حسابداری از جمله رشته‌هایی است که از داوطلبان هر سه گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی دانشجو می‌پذیرد. اما با توجه به اینکه این رشته یک رشته­ کاملا کاربردی و هسته مرکزی تصمیم­گیری و گزارشگری مالی در یک واحد تجاری می باشد لذا به منظور کسب موفقیت در رشته حسابداری آشنایی با مبانی مدیریت، مبانی اقتصاد خرد و کلان، ریاضی و آمار، مبانی کامپیوتر، قوانین و مقررات مالیاتی و تجارت، اصول بازار سرمایه پیشنهاد می­گردد.

آشنایی با رشته ادبیات فارسی

رشته ادبیات فارسی از قدیم در ایران وجود داشته و اکنون نه تنها در کشور ما بلکه در دانشگاههای جهان مثل هاردوارد و آکسفورد تدریس می گردد. تحصیل در ایـن رشته نیازمند علاقه و استعداد در درس ادبیات و زبان فارسی است پس دانشجوی ایـن رشته بایستی همه مباحث ادبی مثل آرایه ها؛ تاریخ ادبیات؛ قافیه ها و نقد ادبی را به خوبی بداند. گرایشهای ادبیات فارسی در مقاطع بالاتر چهار شاخه کلی ادبیات حماسی؛ غنایی؛ عرفانی و تعلیمی می باشند و نقد ادبی؛ ادبیات کودک و نوجوان و ادبیات تطبیقی از جمله گرایشهای جدیدی می باشند که بعضی دانشگاهها آنها را به لیست شاخه های خود اضافه کـرده اند.

%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86 %D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA %D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C 620x330 چگونگی انجام پایان نامه حسابداری
ادبیات حماسی در رابطه با پهلوانی؛ قهرمانی و احساسات یک مردم نسبت به اسطوره خود هست و بخشهای متفاوتی مثل دینی؛ مذهبی؛ عرفانی؛ حماسه و اساطیری دارد. ادبیات غنایی در رابطه با عشق و انسان دوستی هست و اشعار آن با موسیقی و وزن خاصی همراه است . رباعیات؛ غزل و قصیده از جمله انواع ادبیات غنایی می باشند. ادبیات تعلیمی گونه ای از ادبیات هست که به تعلیم و تربیت می پردازد به طوری که خواننده با خواندن آثار تعلیمی مدقت بـار آموزشی و پندهای اخلاقی پنهان در آن می شـود . در رابطه با بازار شغلی ادبیات فارسی می توان گفت که بیشترین جایی که فارغ التحصیلان ایـن رشته مشغول به کار می شوند؛ در مدارس و به عنوان دبیر ادبیات فارسی و زبان فارسی است . دانشجوی ادبیات فارسی می تواند یک ویراستار پیشرفته ؛ روزنامه نگار؛ گوینده و از همه مهمتر نویسنده بشود.

انجام پایان نامه های ارشد , انجام پایان نامه عمران , انجام پایان نامه شیمی , انجام پایان نامه صنایع , درخواست پایان نامه , مشاوره پایان نامه

یک دانشجوی ادبیات مسلما قدرت نگارش خوبی دارد و از بابت نگارش انتها نامه کمتر از دیگـر دانشجوها استرس دارد اما گامهای بنیادی انتها نامه همواره دغدغه مهمی بوده است . با مشاورین ادیت اکسپرتس دیگـر نیازی به استرس نیست. متخصصین ما طی مدت انجام انتها نامه با شما همراه خواهند بود.

نمونه ای از موضوعات انتها نامه رشته ادبیات فارسی

–    تحقیقی دربـار ه آثار سبک اشعار فارسی تا اوایل قرن نوزدهم
–    روشهای قصه سرایی سینمایی در غزلهای امروزی
–    نقدی بر تشبیه ات تمثیلی در کتابهای مرتبط با علم معانی بیان و بلاغت
–    مطالعه ای در مورد ژانر حماسه تقلیدی در ادبیات ایران
–    ارزیابی سمبل از دید ابهام
–    مطالعه ای در مورد سعدی و اثر او در ادبیات فارسی
–    مطالعه ای در مورد اسطوره؛ سمبل و لفافه گویی در آثار قیصر امین پور

 

منبع

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان