یکشنبه , مرداد ۱۰ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / چگونگی کاشت مو

چگونگی کاشت مو

چگونگی کاشت مو

در این نوشته شما دوستان عزیز را با چگونگی کاشت مو آشنا میکنیم.در ادامه این نوشته به دلایل ریزش مو و همچنین روشهای دیگر کاشت مو نیز خواهیم پرداخت.

 

iranian111 چگونگی کاشت مو

برای سفارش کاشت مو کلیک کنید

چرا کاشت مو؟

بدون شک ریزش مو یکـی از ناراحت کننده ترین مسائل ی هست که یک فرد در زمان زندگـی خود با آن برخورد می نماید و کسانی که دچار ریزش وسیع مو می باشند از نظـر ظاهری مسن تر از سن های خود که موهایشان نریخته به نظـر می رسند و ایـن مسـال ه می تواند منجر به ایجاد افسردگی و عدم اعتماد به نفس در فرد بشود. اما ریزش مو در اشخاص متفاوت عکس العمل های مفرق ی را ایجاد می نماید . تعداد معدودی از مردان مساله طاسی خود را به خوبی پذیرفته و با آن کنار آمده اند؛ ولی امروزه اکثر مردان طاس برای برگرداندن موهای از دست رفته به دنبال هر بهبود ی می روند ؛ از بهبود های سنتی گرفته تا دارویی و جراحی. چرا که به نظـر آن ها داشتن مو مترادف هست با جوانی؛ قشنگی و اعتماد به نفس. در چنین شرایطی بایستی به دنبال برترین راه حل بود و تنها راه حل دائمی برای موهای از دست رفته عمل جراحی کاشت مو است .

hair transplantation1 e5 چگونگی کاشت مو
دلایل علمی ریزش مو

ریزش مو دلایل بسیاری دارد ؛ اما قبل از هر چیز بایستی علت ریزش آن ارزیابی شود و با دقت به دلایل آن بهبود مناسب و نتیجه بخش را برای آن معین کرد . بطور تقریبی در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تار مو در سر وجود دارد که بیش از ۸۰ % آنها در حال رشد می باشند . بطور متوسط روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ عدد مو ریزش دارد. همچنان که یک مو می ریزد موی جدید جای آن را می گیرد؛ اما مساله وقتی شروع خواهد شد که موهای ریزش یافته بیشتر و سریع تر از مو های رویش یافته جدید باشد و یا رشد مو های جدید ضعیف شود. در ایـن حالت بعد از مدتی از تعداد کل مو ها کم شده و فرد مدقت کم شدن سایز موهایش خواهد شد . عوامل متفاوتی می توانند بر سیکل رشد اثر کـرده و سبب ریزش مزمان یا دائمی شوند. شایع ترین علت طاسی در مردان هورمن آندروژن و علت ژنتیک است . از دیگـر دلایل ریزش مو ( خصوصا در خانم ها ) به علت اضطراب ؛ افسردگی؛ خونریزی؛ رژیم غذایی سخت و نامناسب و کمبود پروتئین؛ استفاده و یا قطع دارو های هورمونی؛ استفاده قرص های ضدبـار داری زیاد مدت؛ کمبود روی یا آهن؛ آسیب های فیزیکـی زیاد مثل تحریک و فشار و کشش تار مو (استفاده از اتوی مو ؛ سشوار؛ بیگودی و …) تب بالا ؛ پرکاری یا کم کاری تیروئید؛ کم خوابی و … است که اکثرا مزمانی و قابل بهبود می باشند .

image 13921109172453 چگونگی کاشت مو
آیا کاندید مناسبی برای پیوند مو می باشید ؟

تعدادی ازبا ارزش ترین نکات قابل ارزیابی در متن زیر عنوان شده و کمک می نماید تا شما بتوانید تا حدودی خود را به عنوان یک کاندید کاشت مو بررسی بکنید .در قدیم به دلیل استفاده از روشهای قدیمی پیوند مو اکثر اشخاص طاس کاندید خوبی برای جراحی نبودند در حالیکه امروزه با شیوه های جدید اکثرا متقاضیان پیوند مو قادر به عمل می باشند.

سن

اکثرا آقایان ۱۸ تا ۲۵ سـال ه کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند بجز مسائل ویِژه با نظـر پزشک چون با ارزیابی میزان ریزش موی فعلی آنها پیش بینی گسترش پیدا کردن طاسی در آینده میسر ناست .چنانچه در یک فرد جوان با موی کم پشت ناحیه پیشانی با یک جلسه پیوند موبنا به در خوهست خود فرد یک خط رویش موی جدید که پرتر و پایین تر از خط طبیعی هست ایجاد شود ایـن عمل بسیار فرد را راضی می نماید ولی ایـن رضایت مزمانی خواهد بود چون بعدا با پیشرفت طبیعی ریزش مو در پشت ایـن خط جدید میزان طاسی او تا میزانی گسترش یافته که موهای باقی مانده در پشت سر به میزانی نیست که بتواند پوشش قابل قبولی را تا خط رویش جدید او ایجاد نماید . ایـن اشخاص بهتر هست از داروهای ضد ریزش مو؛ PRP و مزوتراپی استفاده کرده و در سـال های بعدی مراجعه نمایـن د. ضروری به ذکر هست در مورد پیوند موی خانمها مسئله سن مطرح نیست.

 

امروزه کاشت مو  روش بسیار مناسب و مفید و البته دائمی برای رفع مشکل طاسی است . افراد بسیاری را می بینیم که به دلایل مختلف دچار ریزش مو هستند و بعد از مدتی قسمتی از سر و یا کل سر با طاسی مواجه می شود.در ابتدا برای اینکه بتوان از ریزش موها جلوگیری کرد بهتر است درمان های دارویی و بررسی عواملی که در ریزش و رویش موها موثر هستند بررسی شوند. اما در بیشتر افراد به خصوص آقایان می بینیم که  درمان های دارویی دیگر پاسخ گو نیست و بیشتر به دلایل مسائل ژنتیکی نمی توان از ریزش موها جلوگیری کرد.در این مواقع افراد بسیاری هستند که از این موضوع رنج می برند و زیبایی ظاهری برای آنها بسیار اهمیت دارد به همین دلیل به دنبال  روش هایی برای برطرف کردن طاسی قسمت های مورد نظر می باشند.

کاشت مو , کاشت مو به روش طبیعی , مو , لیزر موهای زائد , کاشت موهای برداشت شده , کاشت مو , سفارش کاشت مو , کاشت مو به روش طبیعی , پیوند مو

کاشت مو یکی از بهترین راه حل ها بوده که امروزه با پیشرفت تجهیزات پزشکی به سادگی انجام می گیرد.کلینیک زیبایی نای ذی با بکار گیری متخصصین با تجربه در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد . در ادامه این مقاله به توضیح کاشت مو، کاشت مو به روش FIT، کاشت مو به روش FUT، بهترین روش کاشت مو و هزینه کاشت مو می پردازیم.

روش های متفاوت در کاشت مو

روش های متفاوتی برای کاشت مو وجود دارد که به طور مختصر به آنها  اشاره می کنیم. این روش ها هر کدام  به صورت مختلف انجام می گیرند که بهتر است افراد درباره هر یک از آنها  اطلاعات کافی را داشته باشند تا بتوانند روش مناسب  که برای آنها موثرتر است را انتخاب کنند.کلینیک زیبایی نای ذی می تواند پیش از انجام کاشت مو مشاوره های لازم را با شما داشته باشد تا بتوانید در این زمینه بهتر تصمیم بگیرید.

کاشت مو به روش FUT

در انجام این روش در ابتدا داروی لیدوکایین به چند نقطه از پوست سر تزریق می شود تا پوست سر به طور کامل بی حس شود با این عمل بیمار به هیچ عنوان در طول پیوند مو به قسمت های مختلف سر دردی را احساس نمی کند.پس از بی حسی کامل یک نوار باریک معمولا از قسمت پشت موی سر برداشته می شود.چون موهای قسمت پشت از کیفیت بیشتری برخوردار هستند  و به اصطلاح به بانک مو معروف هستند.بعد از برداشتن موها بخیه در قسمت پشت سر زده شده و شکاف بسته می شود.حال نوار های برداشته شده به قطعات بسیار ریز تقسیم بندی  می شود.این قطعات که به آنها گرافت  مو گفته می شود شامل یک تا چهار تار مو هستند.بعد از اینکه رویش محل های کاشت مو مشخص شد گرافت ها یکی یکی با عمق های مشخص در سوراخ های ایجاد شده در سر گذاشته می شود .

در کلینیک زیبایی  برای  انجام این روش تمامی وسایل های  استفاده شده  استریل هستند اما چون در روش  FUTدر سر برش هایی ایجاد می شود احتمال عفونت وجود داشته و افراد باید دقت بیشتری داشته باشند و مراقبت هایی که توسط پزشک گفته می شود به درستی باید رعایت شود.

 

کاشت مو به روش FIT

این روش غیر جراحی بوده و به جای اینکه نواری از موها برداشته شود با استفاه از پانچ که در سر فرو داده می شود فولیکول های مو برداشته می شود .پانچ ها نباید بزرگ باشند زیرا به بافت های مجاور آسیب وارد می کند.فولیکول ها به همراه ریشه مو از سر بیرون آورده می شوند.بعد از اینکه فولیکول ها به وسیله میکروسکوپ بررسی می شوند به مانند همان روش FUT فولیکول ها بر روی سوراخ ها گذاشته می شوند.افرادی که در پشت سر موهای ضخیم و یا پر پشت دارند کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به روش FIT هستند .

 

کاشت مو به روش ترکیبی

همان طور که از اسم این روش پیداست در روش ترکیبی از روش های FIT و FUT به صورت ترکیبی استفاده می شود.برای انجام این روش در روز اول روش FUT و در روز بعدی با استفاده از روش FIT  فولیکول های مو در قسمت های طاسی سر پیوند زده می شود.از مهم ترین مزیت هایی که می توان در روش ترکیبی ذکر کرد استفاده بهینه از بانک موی سر می باشد که به دنبال آن سطح بیشتری از سر توسط موها پوشش داده می شود و تراکم موها بیشتر خواهد شد.

به طور کلی اگر از هر دو روش کاشت مو یعنی  FIT و FUT  به صورت هم زمان استفاده شود  نام این تکنیک روش ترکیبی خواهد بود. روش ترکیبی با توجه به تشخیص پزشک و امکان استفاده از آن مورد استفاده قرار می گیرد ، این روش  برای افرادی مناسب است که مطابق وسعت ناحیه طاسی و انتظار بیمارانجام یک مرحله کاشت مو برای ایشان کافی نیست.

مراحل کاشت مو به روش ترکیبی

در مرحله اول کاشت  ابتدا با تکنیک FUT نواری پوستی از پشت سر بیمار جدا می شود این نوار بعدا بخیه زده خواهد شد و توسط موهایی که رشد می کنند به صورت کامل پوشیده خواهد شد و دید نخواهد داشت ، سپس نوار برداشته شده را  زیر میکروسکوپ بررسی مس نماسند و  فولیکول های موی آن را  استخراج می نمایند تا برای کاشت مو آماده گردند.

در مرحله بعدی از تکنیک FIT استفاده می شود و گرافتهای لازم را در منطقه ای  در پشت سر بیمار به نام Safe Donor Zone و از حدود ۱ سانتی متر پایین تر و ۱ سانتی متر بالاتر از خط بخیه FUT برداشت می نمایند سپس با استفاده از ابزار خاص حفرات ریزی در ناحیه طاسی ایجاد کرده تا گرافتهای آماده برای پیوند طبق طراحی هنری و علمی در مناطق مذکور کاشته شوند.

لازم به ذکر است که تکنیک های مورد استفاده حین کار و البته روش های کاشت موی به کار گرفته شده تاثیر بسیار زیادی در نتیجه ی کاشت موی طبیعی دارد ، توجه به جزئیات و داشتن مهارت و تجربه در این زمینه موجب رسیدن به بهترین نتایج کاشت مو می شود، مثلا شاید به نظر برسد مرحله بستر سازی پوست سر و ایجاد حفرات پوستی برای از اهمیت چندانی برخوردار نباشد اما دقیقا برعکس، عمق و جهت و زاویه ایجاد این حفرات بسیار ریز و الگوی طراحی و چیدمان این حفرات بر اساس الگوی طبیعی موها، تعیین کننده جهت خواب موها و نمای ظاهری کل موها خواهد بود که در حقیقت یکی از مهمترین نکات کاشت مو هستند.

nayzi-clinic.com

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان