چهارشنبه , مرداد ۱۳ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / از دو یا چند اپل آی دی (Apple ID) در یک آیفون استفاده بکنید

از دو یا چند اپل آی دی (Apple ID) در یک آیفون استفاده بکنید

از دو یا چند اپل آی دی (Apple ID) در یک آیفون استفاده بکنید

در این مطلب به معرفی اپل آیدی میپردازیم.همچنین در ادامه این نوشته به روش استفاده دو یا چند اپل آیدی در یک گوشی خواهیم پرداخت.

ترفند استفاده از دو یا چند اپل آی دی در یک آیفون

14384161170 از دو یا چند اپل آی دی (Apple ID) در یک آیفون استفاده بکنید

از دو یا چند اپل آی دی (Apple ID) در یک آیفون استفاده بکنید

به نظـر شما آیا ایـن امکان وجود دارد که از چندین خرید اپل آیدی (Apple ID) در یک آیفون استفاده کنیم؟ چنانچه ایـن امر امکان‌پذیر باشدو روند فعال‌سازی آن چطور خواهد بود؟ به طور کلی استفاده از چند اپل آی‌دی به طور همزمان و حساب‌های کاربری مربوط به آن‌ها به معنای در اختیار داشتن برنامه‌هاو موسیقی ‌هاو … مفرق در یک آیفون اپل است؛ اما به واقع چطور می‌توانید بیش از یک حساب کاربری سرویس iTunes را در یک دستگاه استفاده کنیم؟ آیا روشی به منظور ادغام‌سازی دو حساب کاربری اپل آی‌دی با یکدیگـر و نهایتا گردآوری همه خریدها و فایل‌های شما در یک مجموعه‌ی کلی و وامیزان امکان‌پذیر است؟ ما در ایـن مقاله به همه ایـن پرسشها شما جواب خواهیم داد.

اپل آی‌دی اختصاصی شما در واقع حاوی آدرس ایمیل و رمز عبوری است که در دستگاه‌های اپلی مثل مک‌بوک‌هاو آیفون‌ها و آی پدهای اپل از آن‌ استفاده می‌کنید. با استفاده از اپل آی‌دی می‌توانید به سرویس iCloud متصل شده و از خدماتی مثل Find My iPhoneو ارسـال ایمیل و از همه مهم‌‌تر خرید از فروشگاه اپل (Apple Store)بهره‌مند شوید.

هر بـار که شما یک دستگاه هوشمند از سری محصولات شرکت اپل را خریداری بکنید مستلزم وارد کردن اپل آی‌دی و یا تهیه یک اپل‌ آی‌دی جدید و منحصربه‌فردبرای آن دستگاه خواهید بود. از آنجایی که ممکن است بعضی از اشخاص چندین دستگاه اپلی مثل آیفونو آیپد و … را به طور همزمان خریداری کـرده و به همراه داشته باشندو مسلما امکان داشتن چندین اپل آی‌دی برای ایـن اشخاص میسر خواهد بود. در ایـن شرایط هر خرید داخلی (از طریق Apple Store) که با استفاده از یک اپل آ‌ی‌دی انجام شود تنها مختص همـان حساب کاربری خواهد بود؛ پس وقتی که شما اپل آی‌دی شماره‌ی ۱ خود را در آیفونی وارد بکنید همه خریدهای انجام شده توسط ایـن آی‌دی در آیفون شما در دسترس خواهند بود. حال چنانچه اپل آی‌دی شماره‌ی ۲ خود را وارد سازید دیگـر خبری از برنامه‌ها و فایل‌های خریداری شده توسط اپل آی‌دی شماره‌ی ۱ شما نبوده و تنها خریدهای انجام شده توسط اپل آی‌دی شماره‌ی ۲ در آیفون نمایان خواهند بود.

آیا ایـن امکان وجود دارد که حساب‌های کاربری اپل آی‌دی خود را ادغام‌سازی کنیم؟

خیرو متاسفانه ایـن امکان وجود ندارد. در واقع اپل ایـن اجازه را به اشخاص نمی‌دهد که خریدهای مربوط به هر یک از اپل آی‌دی‌های خود را در قالب یک مجموعه‌ی وامیزان گردآوری کنند. همین طور امکان ارسـال هیچ خریدی از یک اپل آی‌دی به حساب کاربری اپل‌ آی‌دی دیگـر وجود ندارد؛ پس چنانچه شما دو حساب کاربری اپل‌ آی‌دی مفرق را در اختیار داشته‌اید و از آن‌ها به طور مجزا استفاده می‌کردیدو دو راه حل اصولی و کاربردی پیش روی‌تان خواهد بود:

 • استفاده از هر دو (چند) حساب کاربری به طور همزمان و در عین حال تفکیک شده در یک دستگاه
 • کنار گذاشتن یک یا همه حساب‌های کاربری و انتخاب یک اکانت به عنوان حساب کاربری برگزیده شده و خرید مجدد برنامه‌ها و فایل‌های ضروری و مورد نیاز خود توسط ایـن حساب کاربری برگزیده شده‌تان.

مسلما هر دوی ایـن روش‌ها عملی می باشند و در صورت تمایل می‌توانید هر دوی آن‌ها را امتحان بکنید . با ایـن وجود هر یک از ایـن دو شیوه معایب منحصربه‌فرد خود را به همراه خواهند داشت. به عنوان مثال چنانچه از دو یا چند حساب کاربری به طور همزمان و در عین حال تفکیک شده در یک دستگاه اپلی استفاده بکنید به مرور از ورود و خروج دائم (Sign in/out) حساب‌های کاربری خود خسته خواهید شد و ایـن موضوع برای شما به امری آزاردهنده تبدیل می‌گردد.

از طرف دیگـر انتخاب یک حساب به عنوان حساب کاربری برگزیده به معنای خداحافظی با بقیه حساب‌های کاربری شماست و به مراتب کنار گذاشتن بقیه حساب‌های کاربری‌تان به معنای از دست دادن همه فایل‌ها و خریدهای مربوط به آن حساب‌هاخواهد بود. با ایـن وجود انتخاب هر یک از گزینه‌های فوق کاملا به فرد شما بستگی داردو توصیه ما به شما ایـن است که از یک حساب کاربری منحصربه‌فرد و برگزیده بدین منظور استفاده بکنید ؛ اما کوشش کنید که بعد از انتخاب یک حساب کاربری برگزیده؛ فایل‌ها و همه مسائل مربوط به بقیه حساب‌های خویش را ارزیابی کرده و مسائل مورد نیاز را مجددا با استفاده از حساب کاربری برگزیده‌ی خویش خریداری نمایید. دسترسی به بخش مربوط به لیست خریدهای شما در یک حساب کاربری در آیفون‌های اپل با ورود به آن حساب از طریق سرویس iTunes و مراجعه به بخش Account و نهایتا Purchases امکان‌پذیر خواهد بود؛ اما چنانچه به هر دلیل ی تمایل به استفاده از یک حساب کاربری در دستگاه اپلی خود ندارید و انتخاب گزینه‌ی اول پیش رویتان را ترجیح می‌دهید بایستی مقدماتی در زمینه‌ی نحوه‌ی استفاده از چندین حساب کاربری در بخش‌ها و سرویس‌های مفرق دستگاه‌های اپلی را بیاموزید.

چطور از چند اپل آی‌دی در آیفون خود استفاده کنیم؟

14384161432 از دو یا چند اپل آی دی (Apple ID) در یک آیفون استفاده بکنید

از لحاظ فنی شما تنها با یک حساب کاربری قادر به ورود در iCloud خواهید بود؛ پس کوشش کنید که حساب کاربری مهم‌تر و با اولویت خود را به منظور ورود در ایـن سرویس انتخاب نمایید. حال مراحل زیر را دنبال بکنید :

 1. وارد بخش Settings شوید و پس iCloud را انتخاب بکنید .
 2. ارزیابی داشته باشید که ایمیل نمایش داده شده در بخش زیرین نام شما مربوط به اپل آی‌دی مورد نظـر تان (با اولویت اول) است .
 3. چنانچه ایـن چنین نبودو گزینه‌ی Sign out را انتخاب بکنید تا از حساب کاربری کنونی خود خارج شوید. پس با وارد کردن اپل آی‌دی و رمز عبور مد نظـر تان مجددا وارد ایـن بخش شوید.

به طور کلی iCloud یک قطبمرکزی و هسته‌ی مهم در آیفون‌ها و اقدامات مرتبط با اپل آی‌دی محسوب می‌شود. با ایـن وجود همه قابلیت‌ها و امکانات آیفون‌ها به سرویس iCloud مرتبط نخواهد بود و شما می‌بایست اپل آی‌دی خود را در بخش‌های مفرق ی از سیستم علت آی او اس دستگاه مثل سرویس ایمیل (Mail)و فروشگاه iTunes و فروشگاه برنامه‌های اپل (App Store) وارد نمایید. در ادامه به شرح همه ایـن مسائل خواهیم پرداخت.

تنظیم سرویس ایمیل (Mail)و مخاطبین (Contacts) و تقویم (Calendar) با بیش از یک اپل آی‌دی

خدمات ایمیل و ثبت یادداشت‌ها یا کلا حا “Notes” که بخشی پنهانی در سرویس ایمیل استو به واقع ساده‌ترین بخش در سیستم علت آی او اس به منظور استفاده از چندین حساب کاربری محسوب می‌شود. در ایـن سرویس شما قادر می باشید که از چندین حساب ایمیل شخصی و چندین حساب ایمیل اپلی استفاده بکنید .

در ابتدا و پیش از هر اقدامی از ورود خود به سرویس iCloud با استفاده از حساب کاربری اولویت داده شده‌تان اطمینان حاصل بکنید . ایـن موضوع منجر به اطمینان از ورود اولیه‌ی شما به سرویس‌هایی مثل ایمیلو مخاطبین و تقویم با استفاده از حساب کاربری اولویت داده شده‌تان خواهد شد. حال با انجام مراحل زیر وارد حساب کاربری بعدی خود شوید:

 1. بخش Settings را انتخاب بکنید .
 2. گزینه‌های با عنوان Mailو Contacts و Calendar را انتخاب بکنید .
 3. گزینه‌ی Add Acount را انتخاب بکنید
 4. بخش با عنوان iCloud را انتخاب بکنید .
 5. در ایـن وهله معین ات اپل آی‌دی و رمز عبور مربوط به آن را وارد کـرده و گزینه‌ی Next را انتخاب بکنید .
 6. در ایـن بخش گزینه‌ها و آپشن‌های مد نظـر تان را برای حساب کاربری وارد شده‌ی جدید خود انتخاب بکنید . توصیه ما ایـن است که هر بخشی را که تصور دارید نیاز چندانی به آن بخش نخواهید داشت غیرفع ال (Off) بکنید . چنانچه مخاطبین و اطلاعات تقویمی در حساب کاربری قدیمی خود داریدو ایـن گزینه‌ها را فعال نمایید. مراقب باشید که دو گزینه‌ی Reminders و Notes را غیرفع ال نگه دارید.
 7. بعد از تنظیم دقیق جزئیات حساب کاربری خود گزینه‌ی Save را انتخاب بکنید .

اپل آیدی , خرید اپل آیدی , رفع ارور های اپل آیدی , ساخت اپل آیدی به آدرس آمریکا , اپل آیدی , خرید اپل آیدی , هزینه اپل آیدی

حال به سمت پایین صفحه‌ی نمایش داده شده بر روی نمایشگر دستگاه خود مراجعه کـرده و بخش با عنوان Default Account را انتخاب بکنید . در ایـن لحظه دقت بکنید که اطلاعات نمایش داده شده‌ اشاره به سرویس iCloud داشته باشد نه به حساب کاربری ایمیلی که اخیرا اضافه کـرده ‌اید. وجود ایـن شرایط حاکی از آن است که شما همچنان در حال استفاده از حساب کاربری iCloud مهم خود می باشید و تنها بخش‌های جدیدی در رابطه با سرویس ایمیلو مخاطبین و تقویم به حساب مهم شما اضافه شده است .

استفاده از چند اپل آی‌دی در فروشگاه برنامه‌های اپل (App Store)

14384161617 از دو یا چند اپل آی دی (Apple ID) در یک آیفون استفاده بکنید

استفاده از دو اپل آی‌دی در بخش App Store به منظور دریافت مجدد خریدهای داخلی قبلی امری بسیار آسان محسوب می‌شود. بدین منظور مراحل زیر را عینا دنبال بکنید :

 1. وارد بخش Settings شوید و گزینه‌ی App Store را انتخاب بکنید .
 2. اپل آی‌دی وارد شده‌ی خود را انتخاب کـرده و از آن خارج شوید (Sign out).
 3. اپل آی‌دی دوم و رمز عبور مربوط به آن را وارد کـرده و گزینه‌ی Sign in را انتخاب بکنید .
 4. حال دکمه‌ی Home آیفون خود را بفشارید و وارد برنامه‌ی App Store شوید.
 5. حال گزینه‌ی Updates را انتخاب کـرده و پس وارد بخش Purchased شوید.
 6. هر یک از برنامه‌هایی را که تمایل دارید از حساب قدیمی خود وارد حساب جدید و آیفون خود بکنید را انتخاب کرده و شروع به دریافت بکنید .
 7. حال با فشردن دکمه‌ی Home وارد بخش Settings و پس iTunes & App Store شوید.
 8. اپل آی‌دی وارد شده‌ی خود را انتخاب کـرده و از آن خارج شوید (Sign out) و مجددا با اپل آی‌دی مهم خود وارد شوید (Sign in).

حال شما می‌توانید با استفاده از حساب کاربری اپل آی‌دی مهم و برگزیده‌ شده‌ی خودو برنامه‌های موجود در بقیه حساب‌های کاربری را اجرا بکنید . در ایـن شرایط حتی می‌توانید از طریق همین حساب کاربریو برنامه‌های موجود را به روز رسانی نمایید. همواره مراقب باشید که در انتها کار از حساب کاربری قدیمی خود خارج شده و مجددا وارد حساب کاربری اپل آی‌دی مهم خود شوید و خریدهای بعدی خود را با استفاده از ایـن حساب انجام دهید.

منبع

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان