سه شنبه , تیر ۱ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / ویزا انواع آن

ویزا انواع آن

ویزا و انواع آن
2161063056232694124362202134725335170209 ویزا  انواع آن

شرایط ویزا برای مسافرت به كشورهای خارجی ۲ گونه است؛ یا كشور مزبور از اتباع ایرانی درخواست ویزا می‌كند ‌یا به سبب قراردادهای فی‌مابین، اتباع دو كشور از دریافت ویزا معاف می باشند . پس اولین قدم جهت سفر های خارجی این است كه معین کنـید كشور مورد نظر از شما ویزا می‌خواهد یا خیر‌؟

روادید ایران

‌ابتدا بهتر است ببینیم اصلا ویزا چیست چه كاربردی دارد؟ ‌ویزا مدركی است كه ضمیمه گذرنامـه شما می‌شود نشان می‌دهد كه یكی از نمایندگان دولت آن كشور در سفارتخانه یا كنسولگری‌، درخواست شما مبنی بر ورود به كشور متبوع خود را ارزیابی تشخیص داده است كه شما دارای شرایطی هستید كه جهت هدفی ویِژگزینشه به آن كشور وارد می‌شوید.
در عین حال بایستی توجه داشت، گرفتن ویزا تضمین ورود به كشور مورد نظر نیست و افسران مهاجرت در مرزها می‌توانند از ورود مسافران به دلایل مختلف پیشگیری ‌كنند.

به طور معمول ویزا در مبادی ورودی هر كشوری، نشان‌ می‌دهد هدف سفر شما چیست، چه مدت در آن كشور اقامت خواهید كرد و آخرین مهلتی كه برای ورود به كشور مورد نظر دارید، چه تاریخی است.
ویزا مدركی است كه ضمیمه گذرنامـه شما می‌شود و نشان می‌دهد كه یكی از نمایندگان دولت آن كشور در سفارتخانه یا كنسولگری‌، درخواست شما مبنی بر ورود به كشور متبوع خود را ارزیابی و تشخیص داده است كه شما شرایطی هستید كه جهت هدفی ویِژگزینشه به آن كشور وارد می‌شوید

انواع ویزا
ویزا انواع مختلف ی دارد كه بر اساس هدف اعلام شده از طرف شما ارائه مدارك جهت اثبات آن صادر می‌شود. ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و…‌ پس اكیدا پیشنهاد می‌كنیم از ابتدا باید روادید دریافت شده بوسیله مسافر مناسب کار مورد نظر (تجاری، توریستی، دانشجویی یا هر نوع دیگر) باشد. در غیر این صورت ممكن است مسافر در طول سفر دچار مشكلات احتمـا لی شود.

ویزا می‌تواند به صورت singleصادر شود كه در این صورت به شما تنها اجازه یك بار ورود به آن كشور را می‌دهد. همچنین ‌ ویزای شما ممكن است multiple باشد كه به این ترتیب، شما امكان ورود خروج زیاد به كشور صادركننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.
پس چنانچه نیاز به مسافرت بعدی به كشور مورد نظر خود را دارید، به خاطر این‌كه مجبور نباشید جهت مسافرت بعدی ویزا بگیرید، سعی کنـید ویزایی با مدت اعتبار زیاد ‌تر به صورت multiple بگیرید.
نكته مهمی كه ‌‌بایستی به آن اشاره كرد، قانون عدم امكان تمدید ویزا جهت ویزاهای توریستی ویزاهای كمتر از ۶ ماه اعتبار است، اما در موارد ی ویِژگزینشه مانند مشكلات پزشكی این كار انجام می‌شود.

از ویزا به بهتر ی نگهداری کنـید
به خاطر داشته باشید كه در یك كشور خارجی، گذرنامـه به منزله كارت شناسایی و برگه هویت شماست همچنین داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاك آن كشور است كه به همین باید در حفظ نگهداری آن كوشا باشید‌.
از همه صفحات گذرنامـه ویزا ۲ سری فتوكپی تولید و ساخت كرده و یكسری را در محل اقامت گذاشته و سری دیگر را همراه خود داشته باشید تا در صورت سرقت یا مفقود شدن گذرنامـه از آنها استفاده نمایید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان