چهارشنبه , مرداد ۱۳ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / جهت چه فروشگاه اینترنتی؟

جهت چه فروشگاه اینترنتی؟

جهت چه فروشگاه اینترنتی؟
%D9%88%D8%A8%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C جهت چه  فروشگاه اینترنتی؟
فروشگاه ساز
تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی گرفته اید . احتمالا چند روز پیش در این مورد شنیده اید می خواهید ببینید فروشگاه اینترنتی چیست ؟ احتمال دارد چند روزی است که در این باره مشغول به تحقیق و تحلیل هستید . با افرادی مشورت کرده اید. و شاید به عنوان موضوع کشف نشده فقط به دنبال درک چنین کسب و کاری هستید .و حتی احتمالا یک پیشرفته هستید که به دنبادلروش های جدید ی هستید .

اما همین الان موارد ی ذهن شما را به مشغول ساخته و درست آنها را درک نمی بکنید . من چون یک مشاور هستم تلفن های افراد مختلف از همه کشور را در این مورد شنیده ام کم بیش می دانم موارد ی که در ذهن شما می گذرد چیست . چنانچه این مطالب را به دقت بخوانید تحلیل بکنید ، می توانم به شما قول بدهم که ضرر نخواهید کرد به ابه احتمال زیاد ل قوی سود خواهید کرد.

سوالات معمولی که در این باره پرسیده می شود:

تعرفه راه اندازی اولیه اش چقدر است ؟

آیا می بایست تعرفه ای جهت طراحی و راه اندازی وب سایت پرداخت کنم ؟

نمی دانم نقطه شروع جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی چست ؟

فروشگاه اینترنتی مجوز می خواهد ؟

در آمد تقریبی این شغل چقدر است ؟

چگونه می شود یک سایت فروشگاه اینترنتی داشت ؟

چگونه می بایست کالاها ارسال شوند و به دست مشتری برسند ؟

چه محصول یا چه خدماتی را باید در اینترنت برای فروش بگذارم ؟

چگونه مشتری سفارش می دهد ؟

چطور من اطلاعات مشتری را می بینیم؟

آیا مشتری باید در لحظه خرید تعرفه را بدهد ؟ چگونه به من اعتماد خواهد کرد ؟

آیا امکان ارسال سفارش از طریق اداره پست وجود دارد ؟

کالایی که من جهت فروش در نظر گرفته ام یک کالای ویِژگزینشه است که با تمام کالاهایی که در اینترنت دیده ام مفرق است چگونه باید دست به فروش آن در اینترنت بزنم و چگونه آن محصول یا خدمات را به دست مشتری برسانم ؟

آیا می توانم این شغل را به عنوان شغل دومم مصرف کنم ؟

جهت این کار بایستی افرادی را استخـدام کنم ؟

اگر در این کار افرادی وجود دارند که سالها کار کرده اند ! پس چه جایی و چه در آمدی برای من وجود دارد ؟ در بین هزاران هزار وب سایت چه دلیل ی وجود دارد که مشتری از وبسایت من خدمات یا محصولات مورد نظر را خرید نماید ؟

در ادامه بایستی به شما خبرهای بهتر ی بدهم اما خبرهای بدی در راه است . ولی خبرهای بهتر آن زیاد بیشتر و شوق انگیز تر است و ممکن است کامل خبرهای بد را فراموش بکنید . در ابتدا به سراغ خـبر های خوب می روم تا بتوانم انگیزه کافی را داخـل شما ایجاد کنم .

هزینه راه اندازی

می خواهم نرخ راه اندازی دقیق این شغل را به شما بگویم . تمام ی ما کسب کارهای مختلف ی را دیده ایم که بعضی از آنها به شکوفایی های خیلی قابل توجه ی می رسند گاه گاهي از آنها با شکست روبرو می شوند . تمام ما شرکت هایی را دیده ایم که با سرمایه کلان شروع به کار می کنند در ادامه شکست می خورند و گاه شرکـت هایی را دیده ایم که با نرخ اندک شروع به کار می کنند و به بزرگترین شرکت ها تبدیل می شوند. احتمالا شما نیز مثال قدیمی هرچقدر که پول بدهی آش خواهی خورد را شنیده اید . احتمالا منظور من را فهمیده باشید . من می خواهم بگویم که سطوح مختلف ی وجود دارد . هرکس بسته به شرایط تصمیم خواهد گرفت . چنانچه فردی دارای سرمایه ی مناسبی است . با فکر و نرخ به موقع کار صحیح جواب بهتری خواهد گرفت . اما خبر بهتر این است که برای افرادی که سرمایه ای جهت شروع هم ندارند این کار می تواند جهت آن ها نیز در آمد زا باشد .

در حالت اولیه شما می توانید با صرف صفر تومان کسب و کار اینترنتی را شروع کنید . اصلا نگـران نباشید تمام ترفند ها روش ها را به شما خواهم گفت.

در حالت ثانویه که کمی خوب است ، شما می توانید با هزینه ای کمتر از یک میلیون تومان زیاد خوب شروع به کار بکنید ، به هر حال پیشنهاد منروش دوم است .روش دومروش بهتری است.
اما من به شما قول خواهم داد که هر دوشیوه را به شما آموزش دهم .

این نرخ ها کمترین نرخ های ممکن بابت راه اندازی یک وب وبسایت فروشگاه ساز مناسب یک قرارداد با اداره پست است .

شروع راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی نقطه شروع اینجاست که شما :

تصمیم به راه اندازی این شغل بگیرید.

چه کالا یا خدماتی را برای فروش دارید ؟ یا اصلا کالای خاصی برای فروش گزینش نکرده اید ؟

راه اندازی وب سایت شروع محتوا دادن به وب سایت راه اندازی آن .

جذب مشتریان افرادی که به دنبال کالا یا خدمات شما هستند .

اما در مورد ۲ بایستی بگویم که اگر کالای خاصی گزینش کرده اید این کالا بایستی خصوصیات ی خاصی داشته باشد و یا برای انجام پروسه خرید تا دریافت آن توسط مشتری بایستی برای هر وهله روش خاصی را به کار گیرید .

کالا خدمات قابل فروش در اینترنت

کالای شما هر چیزی می تواند باشد ( پوشاک خوراک ، خدمات ، وسایل دیجیتال ، مسافرت های گردشگری فروش کارت های اعتباری ، حیوانات ، پرنده و …. خودورو) ،
می دانم تعجب کرده اید اما تمام اینها با نحوه خاصی به فروش می رسند و به دست مشتری می رسند . شما باید فرایند فروش و تحویل کالا به مشتری بسته به خدمات انتخاب طراحی مدیریت بکنید . به عنوان مثال چند نمونه فروش خدمات کالا را برای شما مثال خواهم زد ولی قبل از آن نیاز است انواع شیوه های پرداخت هزینه یا خدمات شما را توسط مشتری به شما بگویم .

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین به این معنا است که مشتری از قبل از تحویل کالا یا خدمات نرخ آن را به صورت آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت نماید . در اینآموزش مشکلات ی وجود دارد که حاوی :

عدم اعتماد مشتریان و پرداخت پیش از تحویل

عدم وجود سیستم پرداخت آنلاین در بسياري از وب وبسایت ها

محاسن :

مقرون به صرفه بودن گردش سریعتر پول در کمپانی یا سازمان شما

بریدن دست های دیگر ( پست ، مجموعه های خرید پستی … )

روش خرید پستی

روش خرید پستی روشی است که شما در طی آن قرار دادی با اداره پست می بندید . ابتدا اداره پست موظف است که ماموری را جهت جمع آوری مرسوله ها به محل فروشگاه شما ( منزل دفتر تجاری مغازه و … ) بفرستد تا مرسوله های شما را دریافت نماید و پس آن ها را به درب منزل مشتری شما در هر شهر یا استانی که باشد برساند و بعد از تحویل به مشتری هزینه آن را دریافت به حساب شما واریز نماید .

محاسنروش خرید پستی

اعتماد مشتری ، مشتری از پرداخت تعرفه دیگر استرس نخواهد داشت نیازی به اعتماد به فروشنده نیست براي چه که مشتری بعد از تکمیل فرم سفارش منتظر خواهد ماند تا کالای مورد نظر به دستش برسد دیگر تعرفه ای را زودتر از تحویل نخواهد پرداخت . بعد از رسیدن مرسوله به دست مشتری ، مامور اداره پست نرخ را از مشتری دریافت خواه کرد.

پیشگیری از درگیر شدن با مشتری ، مسایل حسابداری و نیاز به مراجعت به اداره پست و یا ارسال با پیک.

معایبروش خرید پستی

درگیر شدن با شرکـت های وابسته و پرداخت درصد از فروش بین یک تا پنج درصد .

وجود سفارشات برگشتی که بزرگترین عیبآموزش خرید پستی است . به این مفهوم که فروشنده سفارش مشتری خود را بسته بندی تحویل مامور پست می دهد . اداره پست بسته را به آدرس مورد نظر می برد ولی به دلایل مختلف از عبارت : تحویل نگرفتن مشتری ، همراه نداشتن پول در موقع تحویل به مشتری ، ادعای مشتری که سفارش نداده است ، مزاحت … سفارش برگشت می خورد تعرفه ارسال این سفارش از فروشنده کسر خواهد شد . این بزرگترین ایراد وارد بهآموزش خرید پستی است .

همان گونه که قبلا اشاره شد . فروشنده بایستی کل فرآیند پرداخت نرخ و تحویل کالا یا خدمات طراحی و مدیریت نماید . برای این که شما با این مفهوم آشنا شوید . چند مثال زیرا را بخوانید.

یک وب وب سایت فروش کارت شارژ اپراتور های مختلف موبایل

در وهله اول مشتری وارد وب سایت شما می شود . نوع کارت شارژ را گزینش می نماید ( ایرانسل همراه اول ، و .. ) پس قیمت آن را گزینش می نماید . وب سایت پست الکترونیکی و شماره تلفن مشتری را گرفته بعد از پرداخت تعرفه کارت شارژ ، شماره رمز را به ایمیل موبایل مشتری ارسال می نماید .

یک فروشگاه عینک آفتـاب ی

ابتدا مشتری وارد وبسایت می شود . مدل های مختلف را با تصاویر آنها مشاهده می نماید وفرم خرید را پر می نماید و نهایتا در وهله انتها وبسایت فرمی به مشتری نمایش می دهد که می تواند یکی از نحوه های خرید را انتخاب نماید .

۱ – خرید پستی : به مفهوم تکمیل سفارش و گرفتن آدرس شماره تلفن از مشتری ارسال دریافت درب منزل و پرداخت توسط مشتری .

۲- پرداخت آنلاین : پرداخت بوسیله کارت های عضو شتاب ارسال توسط فروشنده .

یک فروشگاه کالای دیجیتال

فرض بکنید یک مشتری به سایتی وارد می شود آیا عقلانی است که یک تلویزیون ال ای دی ۴۲ اینچ سفارش دهد از طریقروش خرید پستی کالای خود را دریافت نماید ؟ حال به این فکر بکنید که این تلویزیون با این اندازه قیمت به درب منزل مشتری برود مشتری اعلام پشیمانی از خرید نماید ؟ پس این تلویزیون برگشت بخورد و احیانا در راه کمی هم آسیب ببیند ؟ کمی به این موضوع فکر بکنید .

آری کمی خنده آور به نظر می رسد ، پس راهکار چیست ؟

راهکار اول این است که شما وبسایت معتبر هستید که مشتریان کامل شما را می شناسند و به شما اعتماد کافی دارند و حاضرند هزینه را پیشاپیش هرچه که باشد پرداخت می کنند ولی احتمال دارد آنقدرها هم اعتبار نداشته باشید . پس چه می بایست بکنید ؟

به عنوان مثال روشی را به شما معرفی خواهم کرد اینآموزش به این ترتیب است که شما ابتدا به مشتری اعلام خواهید داشت که ابتدا می بایست یا کل هزینه یا ده درصد از هزینه را پرداخت نماید و پس بقیه هزینه را در موقع تحویل پرداخت خواهید کرد . به این گونه می توایند بسياري از موارد را پیشگیری بکنید .

فروش خودرو

یک کمپانی عرضه کننده خودرو را در نظر بگیرید. آیا این شرکـت می تواند همه فرآیند خرید را از طریق اینترنت با مشتری دنبال نماید ؟ حتمـا خیر. وبسایت هایی با کالاهای این چنینی می توانند برای معرفی کالاها خود به مشتریان از اینترنت استفاده کنند حتی مراحل اولیه ثبت نام به صورت اینترنتی باشد. در واقع اینترنت برای این گونه وب وب سایت ها مکانی است جهت معرفی کالاها و مراحل غیر حضوری ثبت نام اما باز شرایط زیرساختی که اکنون وجود دارد نمی تواند همه مراحل غیر حضوری باشد .

مجوز برای راه اندازی فروشگاه

شما جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی در حال حاضر به مجوزی نیاز ندارید . بیش از ۹۶ درصد فروشگاه هایی که شروع به کار کرده اند و گاهي از آنها حتی در آمد سرسام آوری دارند مجوزی ندارند . در حال حاضر تنها علت ی که

وجود دارد یک مجوز نماد اعتماد ملی است که می توانید آن را از وزارت صنعت و معدن بگیرید .

شاید فکر بکنید که کار سختی باشد در حالی که اینطور نیست گرفتن نماد اعتماد الکترونیک فرآیند خیلی آسان است که به صورت آنلاین انجام می شود و حتی اگر دانشجو می باشند که در منزل پدر که آن هم اجاره ای است قصد گرفتن این نماد را دارید این عمل قابل انجام است خیلی نپرهزینه نباشید . جهت دریافت این نماد فقط کافی است به سایت enamad.ir مراجعه بکنید و مراحل آن را طی بکنید . اما این نماد با تعداد ستاره های مختلف وجود دارد. که اگر نماد دو ستاره بخواهید کمی دشوار تر از نماد تک ستاره است.

درآمد تقریبی این شغل چقدر است؟

به مفهوم چنانچه شما یک فروشگاه اینترنتی ایجاد بکنید شروع به کار بکنید چقدر در آمد خواهید داشت ؟ جواب من به شما بسیار زیاد واضح روشن است .

قبل از آن که درباره در آمد با شما سخن بگویم .به چند نکته توجه فرمایید . هیچ کاری در جهان وجود ندارد که زحمتی نبرد و هر چه آدم بیشتر تلاش نماید حتمـا جواب زیادتری می گیرد . و مساله دیگری وجود دارد که هرکس به اندازه هزینه ای که می نماید جواب می گیرد.

تا کنون که در این شغل هستم افراد زیاد خیلی ی را دیده ام که به سمت این شغل می آیند. باید بگویم که متاسفانه تعداد بسياري در حدود ۵۰ در صد از افرادی که به سمت این شغل می آیند با ناراحتی از این شغل به بیرون می روند . آنها به محض جواب نگرفتن در روزهای آغازین این کار را رها کرده و یک شکست به شکست های خود اضافه می کنند . ولی بسياري هم شکست ها را تحمل می کنند و به سود دهی های کلانی می رسند که در فکر شما نمی گنجد.

می بایست بگویم که در آمد این شغل خیلی متغیر است و هر چه از آن انتظار داشته باشید به شما جواب می دهد . احتمالا دانشجویی باشید و اندازه هزینه های دانشجویی از آن انتظار داشته باشید . احتمالا به عنوان شغل دوم از آن مصرف بکنید و انتظار در آمدی همچنین سازمان انتظار داشته باشید. شاید شغل مهم شما باشد انتظاری بسیار زیاد بیشتر داشته باشید که تمام تعرفه های زندگی شما را تامین نماید . در پله بعدی که من به شما توصیه می دهم این است که انتظار بی نهایت از این شغل را داشته باشید جهت چه که من در طول مدت کاری خودم افرادی را دیده ام که به سودهای خیلی کلانی رسیده اند .

چکیده حرف هایم را اینگونه به شما خواهم گفت که : در آمد این شغل بسیار زیاد مناسب است ، درصد سود دهی آن از خیلی ی شغل های دیگر بالاتر است و تنها باید کار تلاش شبانه روزی کرد تا به هدف خود نایل شوید .

چطور می شود وب سایت فروشگاه اینترنتی داشت ؟

شما حتی با مصرف از وبلاگ هم می توانید این شغل را شروع کنید . ولی چنانچه تعرفه اندکی بکنید یک فروشگاه ساز متناسب با کار خود را گزینش بکنید حتمـا با کیفیت ترین نتیجه ها را خواید گرفت .فروشگاه ساز های بسياري در محیط اینترنت وجود دارد که نمونه از آن همین فروشگاه ساز پروفی است که از صفحه مهم می توایند اطلاعات آن را ببیند و آن را تولید و ساخت بکنید .

چه ی وجود دارد که افراد از وبسایت من خرید کنند در حالی که کمپانی هایی با وبسایت های بهتری وجود دارند ؟

جواب این است که شما جهت خود یک فرد کاملا جدا با ذهن جدا و در آمد جداگانه هستید . احتمال دارد شما در وب سایت کوچک خود در آمدی داشته باشید که چنانچه درصد سود دهی آن را محاسبه کنند از شرکت های بزرگ بیشتر است . می دانم می خواهید بپرسید که چکار بایستی کرد ؟

نکات کلیدی را جهت شما می نویسم

۱ – کالای ویِژگزینشه بفروش برسانید : این به این مفهوم است که کالاهایی را گزینش بکنید که هر شخص در خیابان و یا بازار عادی نمی تواند پیدا نماید . به عنوان مثال یک محصول ویِژگزینشه که در مهمانی چند روز پیش یا گشت گذار با دوست ها تان آن را دیده اید از دیدن آن حیرت زده شده اید . هر چه این کالا بازار ها کمتر باشد بهتر است .

۲- با اعداد رقم ها اسامی گیم کنید : این بدان مفهوم است که شما می بایست باشیوه ها و تکنیک هایی که درباره آنها بعدا حرف خواهم کرد . یعنی محصول ویِژگزینشه را با قیمتی مفرق در اینترنت قرار دهید

۳- برترین بودن در یکی ازآموزش های فروش ( تبلیغات ارسال هرزنامـه ، بالاتر بودن در نتایج جستجو ، …. )

که آنها را کاملا برا شما شرح خواهم داد .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان