چهارشنبه , مرداد ۱۳ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / آینده طراحی سایت واکنش گرا

آینده طراحی سایت واکنش گرا

در سال ۲۰۱۵ این که یک وب وب سایت بدون واکنش گرایی یا همان قابلیت Responsive طراحی شود غیر قابل تصور است. اصطلاح واکنش گرایی در بین بیشتر طراحان وب وب سایت به گونه ای رواج پیدا کرده که دیگر کسی نمیگوید ” طراحی وب وب سایت واکنش گرا” فقط میگویند “طراحی وب سایت” که در حال حاضر منظور از این دو دقیقاً منظور است! در واقع طراحی وب سایت Responsive دیگر از مورد گزینش ی به یک مورد پیش فرض جهت طراحی وب وب سایت تبدیل شده است.
3703793 120 آینده طراحی سایت واکنش گرا
فروشگاه ساز

فروشگاه ساز,فروشگاه ساز,فروشگاه ساز

به طور طبیعی، نظرات در خصوص گزینش تکنیک های طراحی Responsive مفرق است، بسياري از وب سایت هایی که ادعا میکنند واکنش گرا هستند در واقع اینگونه نیستند، یه به صورت سطحی و فقط در انتخاب عرض وب وب سایت است که متناسب با صفحه نمایش تغییر پیدا میکنند ولی به طور کلی حرف از طراحی وب وب سایت واکنش گرا تمام جا وجود دارد.

برای اینکه ما متوجه شویم که طراحی واسط فرد ی Responsive به کجا خواهد رفت، باید بدانیم که این سبک از کجا آمده است!
نیاز مادر اختراعات است!

ظهور طراحی وب وبسایت واکنش گرا با گسترش استفاده از وب موبایل پدیدار شد. حتی در بدو ورود وب موبایل ی، بسياري از متن های طراحی وب وب سایت به این نکته می پرداختند که طراحی وب وب سایت واکنش گرا خوب است یا طراحی جداگانه تلفن همراه ی ( به طور مثال با پسوند m طراحی وب سایت جداگانه برای موبایل ) طراحی شود ولی با گسترش و تنوع ایجاد شده در ابعاد صفحات نمایش گجت های همراه، مصرف از طراحی واکنش گرا به امر بدیهی تبدیل شد و حتی برای طراحی وب وبسایت جداگانه هم در حال حاضر از تکنیک های واکنش گرایی استفاده می گردد.
طراحی وب سایت Responsive تنها راه زنده ماندن وب

با سرعت فزآینده تغییرات در وب، ارقام آمارها همیشه از رده خارج می باشند نمیتوانیم به عنوان سند جهت حال حاضر به آن ها رجوع کنیم. ولی اکثر تحلیل پرهزینه بر این باورند که وب تلفن همراه ی سریع به ۵۰ درصد از ترافیک بازدید وب سایت ها دست پیدا خواهد کرد. با این بیشتر شدن طراحی واکنش گرا به اصل اقتصادی تبدیل می گردد، زیرا ما میتوانیم جهت این تعداد از ابعاد صفحات نمایش، صدها سایت را طراحی کنیم ( اگر نگوییم هزاران سایت) که اما زمان و به ویژه هزینه آن زیاد بالا خواهد بود، یا میتوانیم طراحی واکنش گرا را گزینش نماییم! این است که میگوییم طراحی وب سایت واکنش گرا تنها راه زنده ماندن وب است، به ویژه در آینده. تا اینجا میدانیم که این یک نیاز است، ولی بایستی بدانیم که طراحی وب سایت Responsive مانند بسياري دیگر از طراحی ها جهت بقا و پاسخگویی به نیازهای جدید همـواره در حال به روزرسانی خواهد بود.طراحی وب سایت واکنش گرا
طراحی واکنش گرا برای دستگاه های پوشیدنی یا Wearables

فقط اگر شما در سال قدیم در یک کپسول در بسته زندگی کرده باشید( تلاش جهت آماده سازی خود جهت ارسال به مریخ!) شما نمیدانید که اپل دستگاه پوشیدنی را با نام apple watch به بازار روانه کرده است. ساعت اپل اولین وسیله هوشمند پوشیدنی نیست، حتی اولین ساعت هوشمند هم نیست ولی این یک دستگاه برای شهرت بخشیدن به دستگاه های پوشیدنی خواهد بود و در ذهن مردم آن را به عنوان با کیفیت ترین پوشیدنی اسم خواهند برد، همانگونه که آیپاد اولین پخش کننده موسیقی نبود ولی بهتریـن شد، همانگونه که آیفون اولین گوشی هوشمند نبود اما تبدیل به محبوبترین شد که اما بازاریابی وسیع اپل در این زمینه بسیار زیاد حائز ارزش است.

طراحی های رابط فرد ی برای چنین نمایشگرهای کوچکی، چه ساعت اپل یا سونی یا آندروید ی چهبقیه دستگاه ها، همـواره چالش هایی داشته دارد. شما میتوانید با حفظ تمام المان های صفحه به گونه ای از طراحی بازخوردی معمول مصرف بکنید ، ولی در این ابعاد از صفحه نمایش، شما باید یک برج میلاد در نمایش سایت در این دستگاه های هوشمند ایجاد بکنید که به احتمال زیاد ً کاربر با اسکرول کردن این میزان خسته خواهد شد کاربر دی نیست. راهکارهای مختلف ی جهت این نوع طراحی وب وب سایت معرفی شده و پیشنهاد خواهد شد، ولی به طور قطع یکی از موارد ی که مورد نیاز جواب طراحی وب وبسایت Responsive در آینده خواهد بود مورد دستگاه های هوشمند پوشیدنی است.
آینده طراحی سایت واکنش گرا

طراحی واکنش گرا باید پاسخگوی موارد زیاد دیگری که با ایجاد دستگاه های و تکنولوژی های جدید می آیند باشد. احتمالا یکی از مهمترین آن ها در آینده چگونگی اسکرول کردن باشد، زیرا این مورد در دستگاه های مختلف با ابعاد های مفرق یکی از چالشهای حال حاضر این نوع سبک از طراحی است .

همين طور استفاده از ورودی های مفرق این گجت های همراه، همـواره یکی از چالش های طراحی وب سایت Responsive بوده است، زیرا در این دستگاه ها، بر خلاف رایانه های همراه یا رومیزی که از ماوس و کیبورد به صورت معمول جهت وسائل های ورودی استفاده میکنند، لمس کردن صفحه و کلیدهای فرد دی دیگری که در دستگاه قرار دارد یکی از راههای متنوع ورودی است . ضمن اینکه دستورات صوتی و عکس ی کم کم در حال کارآمد شدن هستند . هر کدام از این ورودی ها دارای اکنون ت و وسائل های مختلف ی است که همخوانی در آنها برای ایجاد رابط کاربر ی واکنش گرا، کار آسان ای نیست.

اینها موارد ی بود که در حال حاضر از چالشهای طراحی وب وب سایت واکنش گرا است باید این سبک طراحی بتواند برای آن ها جواب مناسبی ارائه نماید . همچنین در آینده حتمـا ً شاهد ظهور تکنولوژی های تری نیز خواهیـم بود که متناسب با آنها، محدودیت ها و یا امکانات ی می بایست به طراحی سایت Responsive اضافه گردد تا بتواند در این عرضه رقابلی، همچنان زنده باقی بماند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان