چهارشنبه , مرداد ۱۳ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / دیدنی های تفریحی وارنا

دیدنی های تفریحی وارنا

%name دیدنی های تفریحی وارنا

تور وارنا

موقعیت جغرافیایی:
در شمال این کشور جمهوری رومانی با مرز مشترک ۶۰۸ کیلومتر قرار دارد. در غرب با جمهوری‌های سابق یوگوسلاوی (صربستان با طول مرز ۳۱۸ کیلومتر) (مقدونیه با مرز مشترک ۱۴۸ کیلومتری) واقع می‌باشند. در جنوب با کشور یونان هم‌مرز بوده که طول این سرحد ۴۹۸ کیلومتر همچنان کشور ترکیه نیز در بخش جنوبی نقشهٔ سیاسی این کشور افتاده با مرز مشترک ۲۴۰ کیلومتر. در شرق جمهوری دریای سیاه قرار دارد.شمال کشور تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد دارد، در حالی که جنوب شرق از آب هوای مدیترانه‌ای برخوردار است. بیشتر اقلیم بلغارستان دارای آب هوای سرد و کوهستانی است نواحی ساحلی دریای سیاه نیز آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. مهمترین رود ماریتسا نام دارد که از رشته کوه‌های رودوپ در غرب بلغارستان سرچشم ه گرفته با گذر از مناطق مرکزی کشور راه جنوب را در پیش گرفته و وارد ترکیه می‌شود و پس به دریای اژه می‌ریزد. رود دیگر دانوب نام دارد که در شمال بلغارستان جریان دارد.

بلغارستان (به بلغاری: България) کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت آن صوفیه است. جمعیتش بالغ بر ۷٬۲۴۹٬۶۷۷ (در سال ۲۰۱۳ میلادی) نفر است که هر ساله ۱٪ از آن کاسته می‌شود. بلغارستان بیشترین بیشتر شدن بد جمعیت را در جهان دارد.زبان رسمی این کشور بلغاری و واحد پول آن لِف با واحد جزء استونیکی است. حدود ۸۵ درصد از مردم آن بلغاری‌تبار و بقیه بیشتر ترک و کولی می باشند . بلغارستان ۱۱۰٬۹۹۴ کیلومتر مربع مساحت دارد چهاردهمین کشور بزرگ در اروپا است. در سال ۲۰۰۴ به عضویت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درآمد در سال ۲۰۰۵ اتحادیه اروپا، درخواست عضویت بلغارستان را در این اتحادیه پذیرفت و روز عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را ۱ ژانویه ۲۰۰۷ اعلام کرد.مهمترین صادرات آن اسانس گل رز است. همچنین ، پوشاک، کفش، آهن فولاد، اتومبیل آلات تجهیزات سوخت نیز از دیگر صادرات بلغارستان می‌باشد. جمهوری بلغارستان رسما کشوری سکولار است اما در قانون مهم آن مسیحیت ارتودکس به عنوان دین سنتی کشور ذکر شده‌است ۷۶٪ جمعیت پیرو آیین مسیحیت نوع ارتدوکس می باشند ۱۰٪ جمعیت را مسلمانان تشکیل می‌دهند و ۱۱٫۸ درصد بی‌دین می باشند .منطقه امروزی بلغارستان در گذشته در قلمرو تراکیه‌ای‌ ها قرار داشت بعدا یونانی‌ها رومی‌ها بر این منطقه چیره شدند. ظهور قومیت بلغار به روزگار امپراتوری اول بلغار در قرون وسطی بازمی‌گردد. منطقه بلغارستان حدود پانصد سال در تصرف عثمانیان قرار داشت (از ۱۳۹۶ تا ۱۸۷۸ میلادی).
در اواخر سده نوزدهم، مداخله روسیه در سرزمین‌های امپراتوری عثمانی در بالکان منجر به تشکیل کشور خودمختار بلغاری در ۱۸۷۸ گشت. بلغارستان تا سال ۱۹۰۸ شاهزاده‌نشین تا ۱۹۴۶ پادشاهی مستقلی بود. به هر حال ، مرزهایی که در کنفرانس برلین (۱۸۷۸) تعیین شده بود، بلغارها را راضی نکرد و برای به دست آوردن زمین‌هایی که برپایه پیمان سن استفانو (۱۸۷۷) به آنان وعده داده بودند پنج بار وارد جنگ شدند.
بلغارستان که در دو جنگ اول (۱۸۸۵ و ۱۹۱۲) پیروز گشت در جنگ نهایی بالکان (۱۹۱۳) و دو جنگ جهان ی (۱۹۱۵ تا ۱۹۱۸ و ۱۹۴۴) مغلوب شد سرزمین‌هایی را از دست داد. بعد از اشغال کشور به دست ارتش سرخ (۱۹۴۴) رژیمی کمونیستی برقرار و پادشاه تبعید شد (۱۹۴۶) به دنبال تظاهرات مردمی در ۱۹۸۹، تئودور ژیفوک (زاده ۱۹۱۱) رهبر تندروی رژیم را بازبینی ‌طلبانی برکنار کردند که با وعده گزینش ات آزاد، از نقش رهبر ی حزب کمونیست دست کشیدند. در ژوئن ۱۹۹۰ گزینش ات آزاد برگزار شد و حزب سوسیالیست قبلی به قدرت بازگردانده شد. این حزب که با مشکلات شدید اقتصادی روبرو بود و نتوانست به تنهایی حکومت نماید در ۱۹۹۱ دولتی ائتلافی بدون برتری هیچ حزبی زمام امور را در دست گرفت و سه حزب مهم روی کار آمده‌اند.
از سال ۱۹۹۹ بدین سو کشور بلغارستان به ۲۸ استان (منطقه) بخش شده‌است. نام آن‌ها بدین شرح است:
۱٫استان بلاگووگراد ۲٫استان بورگاس ۳٫استان دوبریچ ۴٫استان گابرووو ۵٫استان خاسکوو ۶٫کرجالی ۷٫استان کیوستندیل ۸٫استان لووچ ۹٫استان مونتانا ۱۰٫استان پازارجیک ۱۱٫استان پرنیک ۱۲٫استان پلِون ۱۳٫استان پلوودیو ۱۴٫استان رازگراد ۱۵٫استان روسه ۱۶٫استان شومن ۱۷٫استان سیلیسترا ۱۸٫استان اسلیوِن ۱۹٫استان اسمولیان ۲۰٫استان صوفیه ۲۱٫استان منطقه سوفیا ۲۲٫استان استارا زاگورا ۲۳٫استان تورگوویشته ۲۴٫استان وارنا ۲۵٫استان ولیکو ترنوو ۲۶٫استان ویدین ۲۷٫استان وراتسا ۲۸٫استان یامبو

درباره وارنا :
وارنا بعد از سوفیا پلوودیو سومین شهر بزرگ بلغارستان است.این شهر بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان بشمار می‌رود. این شهر در ۴۷۰ کیلومتری شمال شرقی صوفیه قرار دارد و شهر های مهم اطراف دوبریخ شومن و بورگاس هستند .وارنا،یکی شهرهای بندری و زیبا ی کشور بلغارستان است.و با ۳۳۴٬۸۷۰ نفر جمعیت (سال ۲۰۱۱) بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان بشمار می‌رود. یکی از شهرهای فعال در حال گسترش بلغارستان دارای جاده های ارتباطی بهتر هوای عالی و حمل نقل دریایی و راه آهن است.یک خط قایق برقی که به وسیله سیم از این طرف رودخانه به آن طرف رودخانه می رود هم در وارنا وجود دارد.این شهر سومین مرکز بزرگ صنعتی بلغارستان است و در امر صنعت کشتیرانی ، کشتی سازی و تعمیرات کشتی فعال است . وارنا به عنوان تفریگاه ساحلی دریایی شهرت بین المللی دارد.هر ساله بیش از هزاران نفر از اهالی بلغارستان و دیگر کشورها تعطیلات خود را در سواحل زیبا ی شنهای طلایی golden sands النا می گذرانندحداکثر مبوسیله دمای این شهر به ۳۱ درجه در ماه آگوست می‌رسد.در مجموع وارنا یک منطقه اروپایی با دیدنی های تفریحی توریستی خوب بوده که با توجه به واقع شدن در اروپای شرقی نرخ ارزانی دارد .هوا در وارنا از نیمه شهریور کمی رو به سردی می رود و برترین ماه برای سفر به وارنا تیر نیمه مرداد است .

مراکز تفریحی -تاریخی – فرهنگی و علمی بلغارستان:

سواحل ماسه های طلایی (Golden Sands)
در شمال وارنا، سرزمین ماسه های طلایی که به واقع مروارید سواحل دریای سیاه محسوب می شود به لطف پوشش گیاهی بی نظیر و سواحل نیلگون وجود ماسه های طلایی رنگ، سالانه میزبان گردشگـران خیلی ی از همه جهان است. وجود امکانات مدرن تفریحی، هتلهای لوکس منحصر به شخص در قلب جنگل کنار ساحل تابلوی بی شبیه ی از یک منطقه توریستی بوجود آورده و هر فردی در هر سنی از کودکان تا سالخوردگان می توانند از یک سفر به یاد ماندنی و عالی برخوردار شوند.مجتمع ماسه های طلایی، مروارید های آرمیده در بین انبوهی از تپه های جنگلی و ماسه های سفید و طلایی آبهای زلال آبی، انعکاسی از بهشت بر روی وسیع ترین ساحل شمال وارنا با مساحتی به ابعاد ۵/۳ کیلومتر طول ۱۰۰ متر عرض و دمای ۲۷-۳۱ درجه سانتیگراد است .گلدن سندز استراحتگاهي است مجلل و مفرح برای کودکان خانواده ها دارای امکانات فوق العاده ورزشی، تفریحی، چشـم ه های آب بهبود ی که بارها جایزه زیاد دیده شده پرچم بین المللی را از محیط زیست دریافت کرده است.این منطقه از نظر اقتصاد تفریحی ؛ نقش خیلی مهمی جهت مردم منطقه مردم کشور بلغارستان دارد. اهالی این منطقه از انواع و انواع شگردها جهت کسب درآمد بهره می‌برند. اجاره دادن سایبان و تخت در حاشیهٔ ساحل و همين طور اجاره دادن اتومبیل ، موتورسیکلت، دوچرخه و اسب‌های کوتاه قد، از عبارت ٔ این شگردهاست. در بازارچه‌های اطراف این منطقهٔ ساحلی، انواع و انواع جانوران (شبیه طوطی، میمون، تمساح و مارهای کوچک بزرگ) موجود است تا گردشپرهزینه در ازای پرداخت مبلغی آن‌ها را در اختیار گرفته و عکس جالب یادگاری بگیرند

گشت ها
در طول مسافرت به وارنا شما می توانید برای گذراندن وقتتان به بهتریـن وجه از تورهای بسیار زیاد مفرح و شادی که بصورت Optional عرضه می شود مصرف بکنید .
بالچیک (Balchik)

مسافرت نیم روزی با اتوبوس، گردش بازدید بعدازظهر از بالچیک شروع می شود. تفرجگاهي کوچک در شمال ساحل دریای سیاه، بنیان شده در قرن پنجم قبل از میلاد، بالچیک امروزه مشهور است به عنوان اقامتگاه ییلاقی ملکه ماریا، ملکه فقید رومانی. عمارت آن ترکیبی است از گلچین سبکهای شرقی و اروپائی، با بوستانهای دیدنی با بیش از ۶۰۰ گونه گیاهان نادر کمیاب در همه جهان .
توقف بعدی در دماغه ی قشنگ بدیع کالیاکرا Kaliakra است با خرابه های به جا مانده از قرون وسطی و آثار باستانی واقع در موزه. نمایش متنوع و بی مثل رقص روی آتش با پاهای برهنه روی ذغال سرخ خیلی جذاب و جالب است.کالیاکرا (kaliakra) نسبتا در میزان فاصل ٢٠ کیلومتری کشور رومانی واقع شده. دماغه کالیاکرا حاوی یک ساحل سنگی با ارتفاع ٢٠٠ متر در دریای سیاه، به احترام دختر ی به همین نام به عنوان نماد مردم مسیحی این منطقه که در جریان حمله مسلمانان عثمانی حاضر به تغییر دین نشدند خود را از بالای این دماغه به دریا انداختند نامگذاری شده است. بناهای یک دختر چهل ساله کلیسای سنت نیکولای از بناهای با اهمیت زیاد این قسمت ند ضروری بذکر است در سال ١٩٠١ به زلزله ای شدید اکثر بناهای این منطقه حاوی کلیسا و حمام رومی بطور کامل تخریب شده اند. کاشفان مقدونیه ای با انجام حفاری های مختلف اشیاء گوناگونی را پیدا کرده اند که در موزه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

تور سافاری:

این مسافرت به مدت ۳ ساعت برنامـه بوده با مصرف از جیپ های ویژه سافاری جنگل شما می توانید ساعاتی را در دل جنگل ها، رودخانه ها، آبشارها دیدن طبیعت بکر موجود در آنها استفاده بکنید
پارک جاذبه ها: AQUAPOLIS

خیس نشدی! بخشی از آب شدی!
زیبا ترین پارک آبی شرق اروپا و اولین پارک آبی در بلغارستان! طراحی شده به سبک منحصر به شخص موریس مدیترانه ای!این پارک آبی قشنگ در بخش شمال غربی ساحل توریستی GOLDEN SANDS، در جاده ی اصلی از سمت ساحل توریستی RIVERIA به سمت ساحل ALBENA واقع شده است. پارک آبیِ AQUAPOLIS در منطقه ی جنگلی وارنا قرار دارد منظره ی قشنگ ی دریا و همه ساحل توریستی از این پارک قابل مشاهده است. این پارک در زمینی به مساحت ۴۰٫۰۰۰ متر مربع بنا شده ترکیبی از محیط طبیعی با عناصر مصنوعی مانند استخر، سرسره های آبی، جکوزی، چشـم ه، آبشار، قلعه های قدیمی و ساختمان های به ظاهر مخروبه است.جالب است بدانید که ظرفیت پارک بالای ۳۰۰۰ بازدید کننده است که می توانند به صورت همزمان در پارک مستقر باشند! شرکت اسپانیایی “Action Park Multiforma Grupo- از والنسیا، علاوه بـر طراحی پیش نویش طرح پروژه، مجری و تأمین کننده ی تجهیزات اصلی این پارک است.صخره نوردی با هفت مسیر اختیاری در ورودی پارک قرار گرفته مربیان باشگاه ADRENALINE روزانه بین ساعت ۱۶ ۲۰ به زمان مکانی آنجا دارند. سالن آمفی تئاتر، آبشار و دریاچه مصنوعی یک تنقلات فروشی به اسم Alcazar در نزدیکی صخره ها بنا شده اند.پارکینگ این پارک با ظرفیت ۱۰۰ خودرو و ۱۰ اتوبوس، به بخش ویژه برای حمل و نقل مستقیم معلولان به ورودی “Aquapolis” مجهز شده است.
دیدنی های دیگر:
تیراندازی جهت کودکان و بزرگسالان/ صخره نوردی برای کودکان (ارتفاع ۳ متر)/ انیمیشن برای کودکان، بازی، مسابقه و قرعه کشی با جوایز ارزنده/ AXTREME ZONE با سرسره های نفس گیر جهت افرادی که به دنبال هیجان ترشح آدرنالین هستند ایجاد شده است که حتمـا ً می بایست آنها را تست بکنید .

تور کشتی دزدان دریایی:

این مسافرت به مدت ۴ ساعت بوده شما سوار بر کشتی دزدان دریایی و پوشیدن لباس های آنها را در سالهای قدیم ای که دزدان سلطان دریاها بودند حس می بکنید .

نسبار Nessebar (شهر چهل کلیسا)

سفر در کنار ساحل جنوبی دریای سیاه از روستاهای زیبا یی می گذرد که هر یک داستانی جهت گفتن دارد. بازدید از شهر قدیمی نسبار که روی دماغه ای بیرون آمده از دریا واقع شده است ما را با مجموعه ای از کلیساهای گذشته مواجه می سازد که قدمت آن ها به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد. مغازه ها، کوچه های باریک ساختمان های قدیمی زمان را به قدیم زمان یونانی ها، رومی ها بیزانس باز می نماید .شهر تاریخی نسبار در بلغارستان بناهایی را مانند ارگ شهری، معبد آپولو، میدان عمومی، استحکامات شهری و خانه‌های چوبی در جا داده است. نسبار (Nessebar) در استان بورگاس (Burgas) کشور بلغارستان روی شبه‌جزیره‌ای سنگی در دریای سیاه واقع شده است.این شهر تاریخی سه‌هزار سال قدمت دارد بوسیله تراسیان‌ها (Thracian) بنیان گذاشته شده است و در قرن ششم پیش از میلاد مسیح (ع)، مردمی که از یونان به منطقه مهاجرت کرده بودند، در این شهر ساکن شدند.آنچه اکنون از این شهر تاریخی باقی مانده است، ساختمان‌هایی‌اند که به زمان یونان یا هلنستیک (Hellenstic) تعلق دارند. این بناهای تاریخی حاوی ارگ شهر، معبد آپولو (Apollo)، میدان عمومی و استحکام‌های زمان تراسیان‌ها هستند .همچنین در شهر نسبار، قلعه‌ای وجود دارد که در زمان حکومت بیزانس (امپراطوری رم شرقی) بر این منطقه احداث شده است.این شهر تاریخی در زمان حاکمیت امپراطوری رم شرقی بر سواحل دریای سیاه، مهم‌ترین شهر بندری این منطقه محسوب می‌شده است. در این شهر تاریخی خانه‌های چوبی نیز وجود دارند که در قرن نوزدهم میلادی احداث شده و هر کدام از آن‌های نمونه‌ای ارزشمند از هنری معماری قرن ۱۹ میلادی در این منطقه‌اند.یونسکو به‌دلیل ویژگیها ویژه‌ی این شهر تاریخی و تنوع آثار موجود در آن، در سال ۱۹۸۳ شهر نسبار را در فهرست میراث جهان ی به ثبت رساند.

کلیسای بویانا:

در کنار کوه زیاد دیده شده ویتوشا بنا شده قدمتی ۹۰۰ ساله دارد. درون کلیسا موزه ی ملی واقع شده که بر تاریخ منطقه، هنر و صنایع دستی تمرکز دارد.

کلیسای هاگیا صوفیا (Hagia Sophia Church )

این کلیسا در قرن ششم میلادی ساخـته شد و بارها تغییراتی در آن رخ داد این کلیسا در تسلط عثمانی‌ها بر بلغارستان به عنوان مسجد مصرف می شد.

پارک کوهی ویتوشا (Vitosha)

در حومه شهر صوفیه قرار دارد و حدود ۳۰ دقیقه با شهر فاصله دارد. این پارک از قدیمی ترین پارکهای طبیعت در بلغارستان است. در فصل زمستان مکانی برای علاقمندان به اسکی است .

دهکده روپیت (Rupite)
در فاصله ۱۰ تا ۱۲ کیلومتری شمال شهر پرنیک در منطقه ای کوهستانی، در سمت راست رودخانه استروما واقع شده است. این منطقه دارای چشم ه های آب گرم است .

شهر بلوگراچیک (Belogradchik)
بین کوههای vedernik venesta واقع شده است که در ۱۸۲ کیلومتری شمال غرب صوفیه قرار دارد. این صخره های عظیم شبیه یک قلعه طبیعی بودند و در زمانهای قدیم بوسیله رومیان و بلغاریان مورد استفاده قرار میگرفت. این تاثیر تاریخی طبیعی به عنوان سمبل نماد طبیعی بلغارستان به رسمیت شناخته شده است.

صومعه ریلا
این شهر در منطقه ای کوهستانی در دامنه ی جنوب غربی کوه های ریلا ۲۰ کیلومتری صومعه ریلا و ۳۴ کیلومتری DUPNISTA و ۶۵ کیلومتری KYSTENDIL قرار گرفته است. در روزگار باستان این منطقه بوسیله یونانیان روبین مورد سکونت بوده با نام SPORTELA و بعد از آن ROLIGERA شناخته شده بود.در قرن ۱۴ روستا تحت مالکیت صومعه ریلا بوده احتمال دارد به عنوان DRISKA نام برده شده باشد.بعد ها به عنوان IRLIE در سال ۱۵۷۶ ثبت شده جزو دولت عثمانی مورد اشاره واقع شده است.

باغ دریایی (Sea Garden)
در بزرگترین شهر بندری بلغارستان در وارنا قرار دارد. این پارک عمومی به عنوان قدیمی ترین پارک بلغارستان شناخته شده است، این شهر که واقع در امتداد ساحل دریای سیاه است ، دیدنی های توریستی مهم بناهای یادبود ملی بسياري است . پارک باغ دریایی که محل تفریحی با تعدادی پلاژ ، موزه دلفین ها و چندین رستوران است از دیگر محل های جالب وارنا است . مکانی که امروزه باغ دریایی در آن واقع شده است، تا اواسط قرن نوزدهم زمینی برهنه بود که در خارج از شهر.قرار داشت.در سال ۱۸۶۲ ساختن یک باغ کوچک در این محل در دستور شهردار عثمانی شهر قرار گرفت. بعد از آزادسازی بلغارستان در سال ۱۸۷۸ شهردار زمان پیشنهاد ساخت باغ شهر و پارک ساحلی را در سال ۱۸۸۱ داد و با وجود تردیدهایی که جهت تولید و ساخت این پروژه وجود داشت مبلغ اندکی جمع آوری شد. امروزه، باغ دریایی به ۲۶۰۰۰ متر مربع گسترش یافته است و اکثر طراحی آت توسط یک مهندس فرانسوی انجام گرفته است . اخیرا باغ وحش اگزاتیک به این پارک ساحلی اضافه شده است و تولید و ساخت موزه تاریخ طبیعی آکواریوم بزرگ نیز به زودی ساخـته می شود.بلغاریها به این منطقه MORS KATO GARDINA ( مورس کاتو گرادینا ) و به انگلیسی SEA GARDEN می گویند .

جنگل سنگ کاری شده ( تولید و ساخته شده از سنگ)
یک پدیده منحصر به فرد طبیعی واقع در ۱۸ کیلومتری غرب وارنا، بازدید از این جنگل تنها در تابستان میسر است.
دارای پدیده های شگفت انگیز از بقایای ما قبل تاریخ و ستونهای سنگی ۵ الی ۶ متری است که بینندگان را مات مبهوت می نماید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان