یکشنبه , مرداد ۱۰ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / لنز شما می تواند باعث موفق یت یا شکست شما شود: آنچه می بایست برای هر نوع عکاسی استفاده بکنید

لنز شما می تواند باعث موفق یت یا شکست شما شود: آنچه می بایست برای هر نوع عکاسی استفاده بکنید

وقت ی بحث تجهیزات عکاسی بیان باشد، لنزها تمام چیز هستند . شما می توانید
food photography 03 lenzak لنز شما می تواند باعث موفق یت یا شکست شما شود: آنچه می بایست برای هر نوع عکاسی استفاده  بکنید
آموزش عکاسی حرفه ای

آموزش عکاسی حرفه ای,آموزش عکاسی,عکاسی

گـران قیمت ترین دوربین هایی که نیکون کانن می سازند را داشته باشید – نیکون D4S کانن EOS 1DX با قیمت ۶۰۰۰ دلار – اما اگر شما از نوع لنز درست مناسبی جهت عکاسی استفاده نکنید، این ارزش ی ندارد. در این مطلب لنزک در مورد انواع عکاسی لنز هایی که خوب است مصرف کنیم، حرف خواهیم کرد. پس اگر این پرسش را دارید که در هر موقعیت از کدام لنز باید مصرف بکنید ؟ و یا قصد خرید لنز (یا ارتقاء لنز فعلی) دارید، این مطلب به شما یاری خواهد کرد.

چنانچه شما در گیم بسکتبال فقط با لنز ۵۰ میلی متری ثابت حضـور پیدا بکنید ، هرگز نمی توانید از آن توپ انداختن ها در حلقه یا خطاهایی که در طول گیم اتفاق می افتد عکس جالب بگیرید. اگر شما بدون هیچ چیزی جز لنز ماکرو در جلسه عکاسی پرتره حاضر شوید، احتمال دارد در انتها عکس زیبا های عالی از چشم های سوژه خود به دست آورید، اما هیچ پرتره ای که ارزش یک آلبوم خانوادگی را داشته باشد، ثبت نخواهید کرد. اگر شما سعی دارید عکس جالب های واقعا خیره کننده از مواد غذایی ایجاد بکنید ، اما تنها لنز واید (عریض) جهت کار کردن دارید، احتمـا لا قادر به نشان دادن تمام بافت ها و جزئیات کوچک غذاهایی که می خواهید از آنها عکس زیبا بگیرید نخواهید بود.

لنزها با اهمیت می باشند ، اما شما از کجا قرار است بدانید که در هر موقعیت از کدام لنز بایستی مصرف بکنید ؟ این می تواند سوال سختی باشد؛ خوشبختانه، ما این کار را برای شما انجام داده ایم! دفعه بعد که در حال آماده شدن برای رفتن به عکاسی هستید یا سعی دارید بفهمید از چه لنزی بایستی مصرف بکنید ، در خود کمی صرفه جویی کرده نبعضی به این مطلب بیندازید.

لنز مناسب جهت عکاسی ورزشی احتمال دارد بسته به این که شما از چه نوع اکشنی (حرکتی) عکس زیبا می گیرید مفرق باشد، اما در کل، عکاسی ورزشی به لنز بلند (فاصله کانونی زیاد ) با عمق میدان کم نیاز دارد. لنز بلند بسیار زیاد مهم است، چون اکثرا اوقات شما دقیقا در مقابل و نزدیک اکشن نخواهید بود. شما به احتمـا ل خیلی در خطوط طرفین میدان بازی خواهید بود، به چیزی با فاصله کانونی زیاد جهت ثبت تمام لحظات مهمی که دورتر از آنچه که زاویه باز بتواند به آن برسد اتفاق می افتند، نیاز خواهید داشت. همچنین داشتن عمق میدان کم برای جدا کردن ورزشکاران از پس زمینه (مات کردن پس زمینه) نیز با اهمیت است. چنانچه شما تصویر ی از یک بازیکن فوتبال در لحظه گل زدن به دروازه حریف ثبت بکنید ، اما در عمق میدان کامل عکس زیبا بگیرید، بازیکن با پس زمینه شارپ مخلوط خواهد شد. ولی چنانچه با عمق میدان کم عکس زیبا بگیرید، دیافراگم های باز مانند ۲ یا ۲٫۸، پس زمینه مات و خارج از فوکوس می شود، درحالیکه بازیکن واضح و شارپ باقی مانده و نقطه کانونی آشکار تصویر می شود.

لنزک: منظور از نقطه کانونی (focal point) سوژه مهم است که در اکثر مواقع می خواهیم واضح و شارپ باقی بماند و با مات یا تار کردن پس زمینه عکس جالب (با عمق میدان کم – دیافراگم باز) تمرکز زیادتری را روی این نقطه کانونی یا سوژه اصلی مان قرار می دهیم.

لنز Canon EF 70-200mm در f/2.8 Nikon 70-200mm در f/2.8 مورد های بهتر ی هستند . محدوده فاصله کانونی عریض، عمق میدان کم و تثبیت کننده تصویر ، این لنزها را در بین عکاسان ورزشی پیشرفته به جزء مهم تجهیزات عکاسی تبدیل می کنند. اگر شما به دنبال چیزی با فاصله کانونی حتی زیاد تر هستید، Nikon 80-400mm در f/4.5-5.6 یا Canon EF 100-400mm در f/4.5-5.6 را تست بکنید .

قشنگ یی عکاسی پرتره این است که آن را می توان با طیف وسیع ی از لنزهای مختلف برای ثبت انواع پرتره های مختلف با موفق یت انجام داد. گفته می شود که با کیفیت ترین لنزهای پرتره به طور کلی لنزهایی با فواصل کانونی ثابت عمق میدان کم می باشند . لنز ثابت ۳۵ میلی متری یا ۵۰ میلی متری مورد مناسبی است چون محیط کافی جهت گنجاندن کمی از پس زمینه یا محیط در عکس را دارد، و به هر حال سوژه را نقطه کانونی اصلی تصویر می نماید . عمق میدان کم همچنین از این جهت با اهمیت است که فوکوس را حتی بیشتر بر روی چشم های سوژه شما می آورد. لنزی با دیافراگم های بازی چون f/1.2 یا f/2، با عمق میدان کمی که ارائه می دهد، به شما یاری خواهد کرد تا عکسهایی ایجاد بکنید که چشم های سوژه شما در فوکوس و شارپ باشند، در حالی که بقیه چهره سوژه پس زمینه به نرمی تار شده باشند. جهت به دست آوردن چنین پرتره هایی Canon EF 50mm در f/1.2 یا Nikon AF-S 58mm در f/1.4 را تست بکنید .

خیلی مهم ترین بخش عکاسی از غذا ها جزئیات است. اگر قطعه کوچک از میوه یا یک شاخه کوچک از چاشنی در جای درست نباشد، می تواند کل عکس را خراب نماید . و برترین لنز جهت استفاده در زمان فوکوس بر روی جزئیات، یک لنز ماکرو با عمق میدان کم است. لنز ماکرو توانایی فوکوس کردن بر روی جزئیات کوچکی را دارد که لنز واید، ثابت، یا زوم نمی تواند آنها را ثبت نماید . عمق میدان کم فوکوس را بر روی جزئیات کوچک عکس خواهد آورد، درک و قدردانی از مواد غذایی لذیذ را برای بیننده آسان تر می نماید . برای به دست آوردن عکس زیبا های کلوزآپ واقعی، Canon EF 100mm در f/2.8 یا Nikon 105mm در f/2.8 را امتحان بکنید . برای ارتقا ثبات، مصرف از یک سه پایه در وقت عکاسی با یک لنز ماکرو را به یاد داشته باشید.

حقیقت این است که چنانچه از مراسم عروسی عکس زیبا می گیرید، هرگز نمی توانید لنزهای کافی داشته باشید. ولی چند لنز ویِژگزینشه می باشند که به شما کمک خواهند کرد تا یک گالری عکس زیبا باورنکردنی برای زوج خوشبخت ایجاد بکنید تا همیشه آن را به یاد داشته باشند. لنز ثابت ۵۰ میلی متری یا ۸۵ میلی متری، مانند Canon EF 85mm در f/1.2 یا Nikon AF-S Nikkor 85mm در f/1.4، برای پرتره های خانوادگی عالی است – وقتی که عروس و داماد با مادر، پدر خواهرها برادرهای خود ژست می گیرند. وقت ی که تصاویر بعدا به صورت یک گالری نمایش داده شوند، مصرف از لنز ثابت یکسان برای تمام پرتره های خانوادگی، ظاهر یکنواخت تری ایجاد خواهد کرد. یک لنز واید برای پرتره های گروهی بزرگ، عکس جالب هایی از لوکیشن و برای ثبت تصاویر رقص تصادفی و بی هوا (کاندید) در انتها شب بسیار زیاد با اهمیت زیاد است. لنزی با محدوده عریض تر هم جهت پارت هایی از مراسم عروسی که کمتر برنامـه ریزی شده اند، زمان ی که شما بایستی سريع فکر کرده واکنش نشان دهید یک ناحیه تعیین شده جهت عکس زیبا گرفتن از آن ندارید، ایده بهتر ی است. Nikon 24-70mm در f/2.8 Canon EF 24-70mm متری در f/2.8 هر دو مورد های فوق العاده ای می باشند چون محدوده فاصله کانونی عریض، و همچنین عمق میدان کمی دارند. اینها هر دو لنزهای خوب ی جهت مصرف روزمره در هر موقعیتی هستند .

پس دفعه بعد که دارید برای عکاسی آماده می شوید، نپرهزینه نباشید که بایستی از کدام لنز استفاده بکنید . خیلی مهم ترین چیز این است که کاری بکنید لنز شما جهت شما بهتر عمل نماید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان