چهارشنبه , مرداد ۱۳ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / کاربردهای انواع چوب لباسی

کاربردهای انواع چوب لباسی

در کمد لبـاس هایتان را باز بکنید بدقت به چوب ی های آویزان شده به میله اصلی کمد نگاه بکنید . آیا تنوعی در جنس و مد آن ها می بینید؟ به نظرتان چه فرق ی در کاربر د انواع چوب لباس ی وجود دارد؟

e6e7311ea7231a140947dfae13e9fcf6 کاربردهای انواع چوب لباسی
جالباسی

جالباسی

دکوراسیون

در کمد هایتان را باز بکنید بدقت به چوب ی های آویزان شده به میله اصلی کمد نگاه بکنید . آیا تنوعی در جنس مد آن ها می بینید؟ به نظرتان چه فرق ی در کاربر د انواع چوب لباس ی وجود دارد؟

نکند تمام لباس هایتان –با هر نوع فرمی که هستند – روی چوب ی های فلزی –که اکثرا ٌ همراه لباس های خشکشویی شده به مشتری داده می شوند– آویزان شده اند؟

در کمد تمام ما انواع و انواع چوب لبـاس ی ها حاوی فلزی بدون روکش، فلزی با روکش نازک، پلاستیکی، چوبی و ترکیبی از چوب و فلز یافت می شود که یا خودمان آن ها را خریداری کرده ایم یا وقت خرید لبـاس ، چوب لباس ی مخصوصش همراه آن بوده است ولی مساله اینجاست که ما موقع آویزان کردن لباس ها در کمد با وجود چوب ی های متنوع، هر چوب ی خالی ای را که در دسترس است، برداشته و را روی آن آویزان می کنیم؛ آن اعتراض می کنیم که نمی دانیم چرا کت دامن یا کت و شلوار نوی ما بعد از مدتی آویزان بودن درون کمد، سرشانه هایش بد فرم و چین دار شده و دیگر شکل اولیه را روی بدن ما ندارد؛ درصورتی که مقصر مهم خودمانیم زیرا گزینش ما جهت چوب لباس ی مناسب، درست نبوده است.

بله، تعجب نکنید. ها، قدیم از وزن، جنس میزان استقامت چوب ی، باتوجه به فرمشان باید توسط چوب ی مناسبی به میله کمد آویخته شوند. در واقع چوب ی ها نه فقط وسائل آویزان کردن لباس ها هستند بلکه نقش حفاظت کننده از فرم آن ها را هم برعهده دارند. در همین راستا ما به معرفی تعدادی از با اهمیت زیاد ترین و پرفرد د ترین چوب لباس ی ها –باتذکر به نوع فرد دشان– می پردازیم:

۱ یک نوع از چوب لبـاس ی یک آویز دو بازوی مایل است که فرم شانه آدم را دارد. این نوع چوب لباس ی ها را اکثرا برای آویزان کردن انواع انواع بلوز ها و پیراهن های دکمه دار مردانه و زنانه مورد استفاده قرار می دهند.

۲ چوب لبـاس ی هایی که فرم کلیپس دارند و در واقع دو بازوی آن ها با مصرف از فلزی روی به صورت محکم قرار می گیرند، ویژه آویختن شلوارهایی با پارچه های نازک و ظریف هستند . همچنین اکثرا ٌ لایه ای از ابر جمع و جور لبه داخلی این بازو را می پوشاند تا روی پارچه فشار بسیار زیاد ی وارد نیامده و به اصطلاح جا نیندازند.

۳ شلوارهای با پارچه های ضخیم تر مانند جین، کتان یا مخمل کبریتی که برای قرارگرفتن روی میله چوب ی نیازی به گیره یا کلیپس ندارند را روی چوب ی هایی با میله گرد ضخیم بیاویزید؛ همچنین ، انتهای بازوهای طرفین میله که با زاویه ای تند تر به میله وصل شده نیز مانع از افتادن شلوار روی زمین می شود. به اضافه این، از بازوی این نوع چوب لباس ی نیز می توانید جهت آویختن پیراهن های مردانه مصرف بکنید .

۴ دامن از عبارت هایی است که جهت آویختن آن راه های مختلف ی وجود دارد. به عنوان مثال چنانچه در دو طرف کمر دامن شما دو بند حلقه مانند روبانی دوخته شده است، می توانید هریک از بند ها را به گیره های کوچکی که اکثرا ٌ در دو بازوی اکثرا چوب لباس ی های پلاستیکی بعضی از انواع چوبی قرار دارد بیاویزید ولی در این حالت دامن به صورت صاف آویخته نخواهد شد؛ پس جهت این کار، چوب لبـاس ی های گیره دار در هر شکل مدل ی که باشند، برترین انتخاب اند. به این ترتیب که روی میله پایینی این گونه چوب لباس ی ها دو گیره وجود دارد که کمر دامن را محکم گرفته آن را به همان حالت صاف آویزان می نماید .

۵ برای آویختن یک دست لبـاس که اجزای آن دوتکه یا سه تکه است – حاوی کت و شلوار جلیقه، بلوز شلوار و مانند این ها، چوب لبـاس ی ای را انتخاب بکنید که زاویه دو بازوی آن باز باشد تا بتواند حالت فرم کت یا بلوز را خوب نگهدارد؛ همچنین میله ای برای آویختن شلوار نیز باشد.

۶ زمان ی می خواهید کت تکی را به چوب لبـاس ی بیاویزید بخصوص اگر از جنس ضخیم زمستانی باشد ضروری نیست که چوب ی میله دار گزینش بکنید . نکته قابل توجه – بجهت درباره کت های مردانه گزینش چوب لبـاس ی ای با داشتن فرم شانه در دو سر بازوی آن است.

۷ همچنین جهت آویختن پالتو ها می بایست از این نوع چوب ی استفاده کرد ولی باتوجه به اینکه این مد چوب لباس ی ها در دو نوع پلاستیکی چوبی تولید می شوند، اگر می خواهید برای پالتویتان چوب لبـاس ی انتخاب بکنید ، نوع چوبی آن محکمتر است.

۸ ژاکت ها، مانتو ها و بلوزهای بافتنی جهت آویخته شدن به چوب ی فرم دار نیاز دارند زیرا این قبیل لبـاس ها تحت کوچک ترین فشاری فرم گرفته و تغییر ظاهر پیدا می کنند؛ پس آن ها را روی چوبی آویزان بکنید که شکل را حفظ نماید .

۹ آویزان کردن شال، روسری و مقنعه برای تمام خانم ها معضل بزرگ شده است؛ درحالی که گزینش چوب ی های چندمیله دار برای این منظور، می تواند خیلی مساله گشا باشد. حداقل دیگر لازم نیست دربه در دنبال روسری در زیر بقیه ها بگردید.

۱۰ ما اکثرا جهت آویزان کردن لباس های رسمی زنانه یکی از انواع چوب لباس ی های معمولی را گزینش می کنیم؛ درحالی که در این تقسیم بندی ها برای پیراهن های رسمی و ویژه مهمانی زنانه فکری شده است. این چوب لباس ی ها اکثرا با لایه ای ابر و روکش پارچه ای پوشیده شده اند. شما می توانید این قبیل چوب ی ها را در فروشگاه های ویژه فروش حوله، روتختی و مانند این ها پیدا بکنید ولی به جای آنکه به دنبال این مد چوب ی بگردید و احتمـا لا مبلغ گزافی هم بپردازید، از چوب لبـاس ی های معمولی چوبی بدون میله مصرف کرده آن ها را با لایه ای از ابر یا پشم شیشه پارچه روکش بکنید .

چوب ی های مفرق

علاوه بـر توصیه های فوق، چوب ی های دیگری با فرد دهای ویِژگزینشه تر کمابیش یافت می شود که تولید انبوه تر آن ها می تواند راهی برای ایجاد هرچه بیشتر نظم دسترسی آسان تر به لوازم مربوط در کمد ها باشد. به عنوان مثال چوب ی با فرمی کاملا مفرق برای آویزان کردن کمربند ها، شال، دستمال گردن حتی روسری های نازک ظریف.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان