چهارشنبه , شهریور ۱۷ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / چگونه موضوع پایان نامه را انتخاب کنیم

چگونه موضوع پایان نامه را انتخاب کنیم

قصد داریم تا درمورد مورد پروپوزال و چالش های تعیین موضوع مناسب انتها نامـه یا رساله، صحبتی مختصر با هم داشته باشیم، چرا که زیاد ی از درخواست های کاربر ان معطوف به درخواست یاری و راهنمای ی در تعیین موضوع پروپزال است!
%name چگونه موضوع پایان نامه را انتخاب کنیم
انجام پایان نامه مهندسی

پایان نامه,انجام پایان نامه,انجام پایان نامه ارشد,مشاوره پایان نامه

اولین ترم تحصیلی در دوره ابیشتر شدن مهمترین ترم زندگی است. شاید از این جهت که گام هایی که در این ترم برداشته می شود جزء تاثیر گذار ترین گام های زندگی یک محقق جوان است.

در بین تمام موارد ی که در انتهای این ترم با آن مواجه می شوید، از مهمترین آنها انتخاب استاد راهنما، گزینش مساله انتها نامـه و مسیر تحقیقاتی است که شاید قرار است سالیان سال با آن زندگی بکنید . شاید برای ترم اولی ها این حقیقت و اثر آن چندان ملموس نباشد، اما آنانی که امروز در رده های بالای تحصیلی به سر می برند منظور من را به خوب ی متوجه می شوند.

افراد خیلی بسیار زیاد ی را می بینم که در همین گام دچار سر در گمی می شوند، نماید ی حرکت و تاخیر در تصمیم گیری، تغییر تصمیم و… تردید های خیلی ….

دوست ها عزیز،

من در جواب به بسياري از دوست ها چنین می گویم که جستجوی مورد پروپوزال وظیفه شما نیست، اینکه شما باید به دنبال موضوع بگردید مساله ای کاملا غلط است. شما دانشجوی ترم اول ابیشتر شدن تاکنون چند مقاله خوانده اید؟ چند پروژه داشته اید؟ پس جستجوی موضوع پروپوزال انتها نامـه وظیفه فردی است با تجربه و آشنا به موارد تحقیق، آن شخص کسی نیست جز استاد راهنمای شما. ایشان بر طبـق تجربه چندین چند ساله ای که دارد باید چند موضوع را به شما معرفی نماید و این شما هستید که بایستی با مطالعه چند هفته ای بر روی موارد پیشنهاد ی ایشان، یک موضوع را گزینش بکنید . در گزینش مساله باید کاملا هوشیار باشید همه مقالات روز جهان را در مورد آن مساله تحقيق کرده نقشه راهی که قرار است در طول دوره اافزایش یا دکتری طی بکنید را دلهره و ترس یم نمایید.

در نهایت این شما هستید که باید از بین موارد پیشنهاد شده، با دانشی که کسب کرده اید، یک مساله را انتخاب بکنید در این رابطه، خواندن هر چه بیشتر مقالات، مفید تر خواهد بود. از استاد روش خود بخواهید که به جای معرفی مساله کلی به شما، سر تیتر یک کار تحقیقاتی را به شما معرفی نماید . از ایشان درمورد نمونه ای از کارهای انجام شده در سطح جهان حداقل نمونه مقاله بخواهید. اما گفته باشم که تحقیق و تفحص درمورد اینکه مورد انتها نامـه در ایران تکرار ی نباشد وظیفه استاد راهنمای شما نیست. این شما هستید که بایستی با کمی بررسي و جستجو، از این بابت اطمینان حاصل بکنید . مطلبی در رایتمن دیدم که دقیقا به همین مساله چگونگی پرهیز از تکرار ی بودن مورد انتها نامـه اشاره می نماید لینک اما تاکید می کنم انتخاب موضوعات و پیشنهاد آنها، به عهده استاد روش شماست و تصمیم درباره گزینش موضوع و پیشگیری از دوباره تکرار ی بودن آن وظیفه شماست.

بعد از شروع به تحقیق و تفحص در مورد موضوعات پیشنهاد ی، چنانچه مقاله ای احتباج داشتید، تراپیپر در این زمان دستیار تحقیق شما خواهد بود نپرهزینه تامین مطلب های مورد نیاز در این نباشید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان