یکشنبه , مرداد ۱۰ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / ۸ تاثیر جذاب موزیک بر مغز آدم

۸ تاثیر جذاب موزیک بر مغز آدم

۸ تاثیر جذاب موسیقی بر مغز آدم

background wallpaper music 12 Best Background ۸ تاثیر    جذاب   موزیک  بر مغز آدم

فردریش نیچه

ارسطو موزیک را یکی از شاخه‌های ریاضی می‌دانسته فیلسوفان اسلامی نیز این نظر را پذیرفته‌اند، شبیه ابن سینا که در بخش دانلود تک آهنگ ریاضی کتاب شفا از موسیقی نام برده‌است. ولی از آنجا که تمام ویژگی‌های موسیقی مانند ریاضی مسلم و غیرقابل تغییر نیست، بلکه ذوق و قریحهٔ سازنده نوازنده هم در آن دخالت تام دارد، آن را هنر هم می‌دانند. در هر صورت موزیک امروز دانش و هنری وسیع ‌ای است که بخش‌های گوناگون تخصصی می‌باشد. صدا در صورتی موسیقی نامیده می‌شود که بتواند پیوند بین اذهان ایجاد نماید و مرزی از جنس انتزاع آن را محدود نکند.

اما این علم، هنر یا پدیده‌ی فوق‌العاده چه تاثیری بر آدم و روحیاتش دارد؟ محققان در همه جهان به مطالعه‌ی این تاثیرات پرداخته‌اند که خلاصه‌ی زیاد کوچکی از همه‌ی نظریات آنها را می‌توانید در این مقاله بررسي کنید.

ویژگی ها ی اسپیکر بلوتوث
چهار آلبوم موسیقی ایرانی برای جايزه به عاشقان موسیقی ‌
۱۰ وسیله دیجیتال که با پول خرج کردن جهت آن‌های پشیمان نمی‌شوید
بهترین هدفون برای هر فرد د ؛ راهنمای خرید هدفون

۱- موسیقی شاد یا غمگین بر دید ما به موارد خنثی تاثیر می‌گذارد

اکثرا ٌ می‌توانیم تشخیص دهیم که موسیقی شاد و غمگین است، ولی این نظر اکثرا ٌ برخواسته از احساس ی است که با شنیدن موسیقی به فرد منتقل می‌شود. در واقع ، مغز ما به موزیک شاد و غمگین مفرق جواب می‌دهد.

حتی قطعه‌های کوتاه موزیک شاد یا غمگین بر ما اثر می‌گذارند. یک تحقیق نشان می‌دهد که بعد از شنیدن قطعه‌ی موسیقی کوتاه، کمپانی کنندگان بیشتر تمایل داشتند که وضعیت خنثی‌ای را به عنوان وضعیتی شاد و یا غمگین تفسیر کنند تا با موسیقی ‌ای که شنیده بودند، همموزیک شود. این مساله با دیگر حالت‌های چهره هم اتفاق افتاد، ولی بیشتر برای موقعیت‌هایی قابل توجه بود که به حالت خنثی نزدیک‌تر بودند.

مورد جالب‌تر دیگر در مورد چگونگی تحت تاثیر موسیقی قرار گرفتن احساس ات این است که دو نوع احساس ات به موزیک ارتباط هستند : احساس ات ادراکی احساس ات عاطفی.

این بدان مفهوم است که گاهي اوقات می‌توانیم احساس ات یک قطعه‌ی موسیقی را بدون تجربه کردن‌شان، درک کنیم، که دال بر این مورد است که گوش دادن به موسیقی غمگین جهت بسياري از نه فقط افسرده کننده نیست، بلکه زیاد هم لذت بخش است.

بر خلاف شرایط واقعی، هیچ خطر و یا تحدید جدی‌ای گوش دادن به موسیقی ما را تهدید نمی‌کند، پس می‌توانیم حس ات مربوطه را بدون تجربه‌ی واقعی، درک کنیم.
۲-ولوم پس زمینه می‌تواند خلاقیت را بیشتر شدن دهد

تمام موزیک ‌های انرژتیک داخل لیست آهنگ ‌شان را رفیق دارند. اما وقت ی که بحث خلاقیت کاری به بین می‌آید، ممکن است موسیقی بلند بهترین مورد نباشد.

تحقیقات نشان داده‌اند که سطح ملایم موسیقی نقطه عطفی جهت خلاقیت است. موسیقی پس زمینه حتی بیشتر از سطوح پایین موزیک خلاقیت آدم را تحریک می‌کند.

عملکرد این قضیه به گونه‌ای است که آهنگ ملایم دشواری پردازش را افزایش داده که منجر به ارتقا پردازش انتزاعی و خلاقیت بالاتری می‌شود. به بیان دیگر، زمان ی که در تلاش برای پردازش کارها هستیم، به سمت روش‌های خلاقانه‌تر می‌رویم.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان