یکشنبه , مرداد ۱۰ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / گزینه های مهاجرت به کانادا برای متخصصان پزشکی و پرستاران

گزینه های مهاجرت به کانادا برای متخصصان پزشکی و پرستاران

healthcareworkers1 گزینه های مهاجرت به کانادا برای متخصصان پزشکی و پرستاران

http://migrate.mento.ir/services/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA

کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته با سطح رفاه بالا به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرین است .همين طور این کشور برای جذب نیروهای کار متخصص و پیشرفته برنامه های گوناگونی دارد.این مسئله نشانگر این مساله است که دولت کانادا هم به دنبال جذب این نیروها جبران کمبود های خود در زمینه های گوناگون شغلی است.طبق آمار های اعلام شده توسط نهاد های مربوطه این کشور همچنان نیاز زیاد ی به جذب نیروهای کار در زمینه های پزشکی، بهداشت پرستاری دارد.پروگرام دولت کانادا در این زمینه به صورت جامع و کامل برای همه کشور در نظر گرفته شده است تا بتوانند پزشکان متخصص، پرستاران،دندانپزشکان،داروسازان غیره را جذب نماید .این روزها نسبتا تمام شهر ها و استان های کانادا به افرادی که در زمینه نگهداری های بهداشتی و پزشکی تخصص دارند نیاز دارد.در ادامه خلاصه ای از راه های مهاجرت قانونی برای متخصصان حرفه بهداشت آورده شده است.

کانادا دوره خاصی را در زمینه مهاجرت تجربه می نماید . از طرفی نیاز شدید به قوت آدم ی بیش از پیش وجود دارد و از طرف دیگر به ۹ ساله محافظه کاران ضد مهاجر در قدرت تلاش آنان جهت غیر شفاف نیز ناکارآمد کردن حداکثری سیـستم مهاجرت شاهد نوعی به ریختگی سردرگمی در کلیت سیسـتم هستیم. با آمدن لیبرالها اما امید می رود که شاهد شرایط بهتری باشیم مقررات منطقی در این زمینه حاکم شود.

در این مطلب امکانات پیش روی فارغ التحصیلان رشته های پیشرفته مانند پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، صاحبان آزمایش گاههای تشخیص طبی، وکلا، حسابداران، مهندسین مشاور و…….. که از آنها به عنوان افراد پیشرفته یا Professionals یاد می شود در شرایط فعلی به مفهوممطابق مقررات موجود در فوری ه ۲۰۱۶ برای مهاجرت به کانادا نقد می کنیم.افراد پیشرفته مورد بحث در این مقاله حاوی افرادی می باشند که در یکی از رشته های مورد مثال در بالا تحصیل کرده اند مجوز کار دریافت کرده اند این افراد شخصا مسوول اقدامات پیشرفته هستند اگر چه ممکن است در قالب مجموعه به کار اشتغال داشته باشند ولی مجوز کار آنها قایم به شخص است نمایندگی پذیر نیست.

این افراد به دو دسته کلی تقسیم می شوند :

۱٫شاغلین جوان تازه کار : افرادی که اخیرا وارد این مشاغل شده اند زیر سی سال سن دارند هدفشان از مهاجرت در درجه اول خود و پس فرزندانی است که اقطعا لا یا هنوز جهان نیامده اند و یا خیلی کم سن و سالند.

۲٫شاغلین بین سال و با سابقه: افرادی که سالهاست در این مشاغل کار کرده اند و هدفشان از مهاجرت در درجه اول ایجاد امکان جهت فرزندانی است که در دهه دوم زندگی خود هستند .

جهت مهاجرت به کانادا دو دسته پروگرام مهاجرتی وجود دارد :

برنامه های قوت کارشناس حاوی پروگرام قوت کارشناس فدرال (از مسیر سیـستم ورود سریع)، برنامه قوت کارشناس کبک و نیز برنامه های جسته و گریخته قوت کارشناس استانی. این پروگرام ها در شرایطی ممکن است جهت دسته اول مناسب باشد.
پروگرام های تجاری موجود حاوی برنامه قوت کارشناس کبک، برنامه کارآفرینی کبک برنامه های تجاری استانی که این پروگرام ها بیشتر مناسب دسته دوم خواهد بود.
برنامه های قوت کارشناس :

زمانی بود که عملا تمام افراد پیشرفته امکان كار در برنامه های قوت کارشناس را داشتند و بدون هر گونه مانعی هم پذیرفته می شدند این روند دست کم در مورد گاهي از این رشته ها تا انتها سال ۲۰۱۴ به خوب ی برقرار بود کافی بود همت می کردند نمره زبانی به دست می آوردند و آنگاه پزشک یا حسابدار و یا ….. با هزینه اندکی امکان مهاجرت داشت. این روزها اما شرایط مانند قبل نیست. برای برنامه فدرال می بایست از سیستم ورود سريع اقدام بکنید .در این پروگرام افراد پروفایل می سازند منتظر دریافت دعوتنامه از دولت فدرال می شوند این دعوتنامه اما بدون داشتن پیشنهاد شغل و یا مورد علاقه قرار گرفتن از طرف یکی از استانها شانس بسياري جهت صدور ندارد به این ترتیب اگرچه پزشک و یا دندانپزشک و یا وکیل دادگستری امکان باز کردن پروفایل دارد ولی شانس چندانی ندارد. چرا؟

صدور توصیه شغل از طرف کارفرمای کانادایی برای این افراد نشدنی است براي چه که این افراد جهت کار در کانادا نیازمند دریافت مجوزهای مربوطه اند یعنی وکیل باید به عضویت کانون وکلا در آید و پزشک باید در سیـستم پزشکی این سامانه شناخته شود. برای این جریان اولا باید اقامت داشت ثانیا بایستی تمام مسیر چندساله و پر فراز نشیب آنرا طی کرد. هیچ کارفرمایی نمی تواند به پزشک بدون مجوز کار، توصیه شغل بدهد چنانچه هم بدهد معتبر نیست پس عملا این راه بسته است فرقی نمی نماید حسابدار باشید، وکیل باشید یا پزشک. این افراد دقیقا به همین شانسی برای مورد توجه قرار گرفتن از طرف استانها ندارند.تنها در حالتی ممکن است در سیسـتم فدرال شانسی داشته باشند که سطح بالایی از زبان بدانند به گونه ای که تمام امتیاز زبان را بگیرند سن زیر سی سال داشته باشند خواهر و برادری در کانادا منتظرشان باشد و عملا امتیازی بالاتر از ۴۵۰ در سیسـتم ورود سريع بدون پیشنهاد شغل کسب کنند. در این صورت با تذکر به روند انتخاب افراد که کف امتیاز انتخاب شوندگان در همین حوالی است شانسی جهت گزینش خواهند داشت.

پروگرام قوت کارشناس کبک که باز است باز نیست به فرض اینکه مساله ثبت پرونده و داستانهای تمام نشدنی کبک را ندیده بگیریم محدودیتی جهت كار نیست اما این افراد تنها زمانی شانس قبولی دارند که زبان فرانسه خیلی عالی بدانند دست کم مدرک زبان b2 داشته باشند از طرف دیگر سنشان زیر ۳۵ سال باشد چنانچه همسر دارند او هم شرایط مناسبی داشته باشد. این شرایط به ندرت ممکن است در گروه های شغلی مورد اشاره ما جمع شود. برنامه های استانی قوت کارشناس نیز عملا بی خاصیتند و کمکی به این گروه نمی نماید و نامشان را نمی توان امکان گذاشت. این برنامه ها مقطعی و اکثرا مختص فارغ التحصیلان یا ساکنین آن استانهاست و شرط پیسنهاد شغل نیز نیاز اولیه آنهاست.به طور خلاصه می توان گفت برنامه قوت کارشناس برای جوانان تازه کاری که تلاش بسياري در زبان آموزی داشته اند ممکن است راه حل مفید ی باشد به خصوص که اکثرا هنوز توان مالی كار تجاری را ندارند.

در مورد برنامه های تجاری:

افراد پیشرفته موضوع بحث ما بیشتر دسته دوم هستند یعنی شاغلین بین سال و با سابقه که در کار خود پیشرفته هستند و چه بسا کارمندانی را هم در دفتر به کار گرفته اند. بسياري از آنها در طول سالیان کار اندوخته ای هم دارند و به اندازه کافی ی دارند و هدف اولیه جهت كار نیز ایجاد فرصت برای فرزندانشان است. این دسته بعضی وقتها اصلا قصد ماندن در خارج از کشور را ندارند و مایلند فرزندان را مستقر کنند و خود در رفت و آمد باشند.

پروگرام های تجاری برای این دسته از افراد ممکن است کار آمد باشد اما مهم است که بدانیم کدام برنامه چگونه ؟ برنامه های تجاری دست کم در وقت حال در بین پروگرام های فدرال وجود ندارد. پروگرام سرمایه گذاری کبک برنامه های کارآفرینی کبک دیگر استانها نظیر بریتیش کلمبیا، منیتوبا ….

دقت بکنید فقط برنامه سرمایه گذاری، برنامه کبک است پروگرام های استانهای دیگر به غلط در بازار ایران به عنوان سرمایه گذاری خوانده می شوند این پروگرام ها، پروگرام های کارآفرینی هستند یعنی ضروری ه آنها ایجاد کسب کار اداره آن زیر شرایط معین ی است ضمن اینکه این روزها در اکثر آنها ویزای اقامتی در کار نیست می بایست با ویزای کار بروید و دو سال بیزنس بکنید تا ممکن است واجد شرایط اقدام جهت اقامت شوید. کبک نیز برنامه کارآفرینی دارد که هنوز اعلام بازگشایی برای سال ۲۰۱۶ نشده است. در تمام این پروگرام ها به مفهومسرمایه گذاری کبک انواع کارآفرینی استانی مدیریت شرط ضروری برای اقدام است و متقاضی می بایست اثبات نماید که دست کم دو سال مدیر بوده است.

نکته ای که بسياري از کمپانی های مهاجرتی به آن توجه ندارند به این دسته از شاغلین پیشرفته مشاوره غلط می دهند این است که تعریف مدیریت در پروگرام های تجاری استانی همين طور کارآفرینی کبک در مورد پزشکان، دندانپزشکان …… صدق نمی نماید . ضمن اینکه الزام به راه اندازی بیزنس در کانادا با توجه به جنس کار این افراد عملا بی وجه است.تنها پروگرام ای که تعریفش از مدیریت حاوی مشاغل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، وکالت، صاحبان کلینیکهای روانشاسی، صاحبان دفاتر حسابداری، صاحبان دفاتر مهندسی مشاور این قبیل افراد می شود برنامه سرمایه گذاری کبک است. عملا اقدام در پروگرام های پیش گفته اتلاف و پول شماست. علاوه بر این در پروگرام سرمایه گذاری کبک که اتفاقا به راحتی افراد پیشرفته را می پذیرند هیچ تعهدی برای ایجاد شغل یا هر گونه كار ویژه پس از مهاجرت به کانادا ندارید اقامت دایم بدون شرط کانادا را دریافت می بکنید . از این جهت متقاضی بعد از مستقفر کردن خانواده براحتی می تواند زندگی را به گونه ای که نیز کسب کار خود در ایران را حفظ نماید و هم وضعیت اقامتی خود و خانواده را تثبیت نماید تنظیم نماید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان