چهارشنبه , خرداد ۱۴ ۱۳۹۹
خانه / مقالات / نقش پشم سنگ مواجهه با آتش سوزی

نقش پشم سنگ مواجهه با آتش سوزی

%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82 %D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%84 %D8%AF%D8%B1 %D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1 %D8%AD%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA نقش پشم سنگ  مواجهه با آتش سوزی

پشم سنگ قیمت

آتش سوزی یکی از حوادث زیان بار جبران ناپذیری است که امروزه بسياري از سازه ها را تحت الشعاع قرار داده است ساختمان های نسل نو با ساختمان های کوچک گذشته بسیار زیاد مفرق تر هستند در این ساختمان ها چنانچه آتش سوزی بوجود آید آتشنشان ها با مصالح تر خشن تری مواجه هستند و در اکثر موارد مهار آتش زمانی انجام می شود که ساختمان دچار خسارت ۴۰% شده است و در ساختمان تجاری بزرگ چنین خسارتی, تعرفه هنگفت و جبران ناپذیری جهت صاحبان ساختمان است .
چاره کار چیست ؟
بعد از نگاه اجماعی به صورت مسئله متوجه می شویم باید در ساختمان از مصالحی مصرف کنیم که به روند آتش سوزی یا چنین حادثه هایی سرعت نبخشیده و تا میزان امکان در مقابل آن پایداری نماید . علاوه بر مصالح می توان با رویکرد صرفه جویی در انرژی از عایق های مثل پشم سنگ , پشم سرامیک , عایق الاستومری مصرف کرد هم در مقابل آتش ایستاد هم در مقابل تعرفه های رو به افزایش انرژی ساختمان, چون به وسیله عایق کاری ساختمان قسمت ی که عایق می شود در تابستان خنک تر و در زمستان گرم تر است در مدت کوتاهی هزینه عایق کاری جبران می شود هم اینکه اگر آتش سوزی حادث شودعایق باعث پیشگیری از سوختن ساختمان می شود ویژگی تدافع داخلی مقابل آتش را برای ساختمان به ارمغان می آورد .
همان گونه که FSEU در گزارش خود بیان کرده است بسياري از مرگ ها در حوادث آتش سوزی رخ می دهد و این مجمع از ساختمان سازان در خواست کرده است که توسط مصرف از مصالح مقاوم در مساوی آتش و همين طور عایق پشم سنگ در مقابل حوادث دلخراش بایستند تلفات آتش سوزی در ساختمان را تا میزانی کاهش دهند . طبق این گزارش آتش جان ۴ هزار اروپایی را در سال می گیرد نزدیک ۲۰۰ نفر جهت حوادث آتش سوزی به بیمارستان مراجعه می کنند.
اگر به تیتر اخبار حوادث در کشور خودمان نگاهي بیاندازیم می بینیم که بسياري از حوادث اتفاق افتاده در رابطه با آتش و آتش سوزی است در گاهي موارد حتی این آتش سوزی ها عمدی تشخیص داده شده است که ممکن است از غرض ورزی های شخصی بوجود آمده باشد ولی خسارات جانی و مالی خیلی جبران ناپذیری توسط تصمیم گیری غلط شخص بوجود امده است.
علاوه بر اقدامات پیشگیرانه مثل استفاده از عایق پشم سنگ در ساختمان بایستی لوازم اطفاء حریق تهیه دیده شده باشد تا افرادی که داخل ساختمان هستند و در وقت شروع آتش سوزی هستند بتوانند به راحتی آتش را با کپسول خاموش کنند یا سیستم اطفاء حریق ضد دود که در بسياري از ساختمان های مصرف می شود به شکل اتوماتیک ی عمل خاموش کردن آتش را انجام می دهند .
نتیجه گیری
مقوله آتش سوزی در ساختمان مبحث بسیار زیاد با اهمیت زیاد است و برای مواجهه با آن می بایست از راهکار های پیشگیرانه مثل مصالح مناسب و عایق های چون پشم سنگ مصرف کرد تا جلوی حوادث آتش سوزی عمدی سهوی که در ساختمان اتفاق می افتد را گرفت.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تکسچر و متریال فانتزی کارتونی یونیتی آنریل انجین Total Textures

تکسچر و متریال فانتزی کارتونی یونیتی آنریل انجین Total Textures در این مطلب قصد داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان