چهارشنبه , شهریور ۱۷ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / تاریخچه ی زبان انگلیسی

تاریخچه ی زبان انگلیسی

%name تاریخچه ی زبان انگلیسی

ترجمه مقاله به انگلیسی

زبان‌های هندواروپایی

زبان‌های هندواروپایی خانوادهٔ زبانی متشکل از چند صد زبان و گویش مرتبط است. بیشتر زبان‌های مردمان ساکن قارهٔ اروپا، فلات ایران، آسیای میانه شبه قاره هند از عبارت ٔ زبان‌های هندواروپایی هستند .

شمار هندواروپایی‌زبان‌ها در همه جهان به حدود ۳ میلیارد نفر می‌رسد. به این ترتیب، گویشوران زبان‌های هندواروپایی سخنوران بزرگ‌ترین خانوادهٔ زبانی شناخته‌شده در جهان ی امروزند.

تا سدهٔ دوازدهم خورشیدی فردی از وجود خانوادهٔ زبان‌های هندواروپایی باخبر نبود تا اینکه سر ویلیام جونز زبان‌شناس و خاورشناس انگلیسی این خانوادهٔ زبانی را کشف کرد. وی در سال ۱۱۶۵ خ. اعلام کرد: «سنسکریت یونانی و لاتینی از اصلی که ممکن است نیز اکنون وجود ندارد، منشعب شده‌اند … و امکان دارد که زبان‌های آلمانی سلتی فارسی از همان اصلی منشعب شده باشند که سنسکریت از آن منشعب شده است.«

گسترهٔ جغرافیایی نژاد‌های هندواروپایی در آسیا و اروپا

هرگاه شاهدهایِ کافی مبنی بر این‌که دو زبان در دوره‌ای زبانِ وامیزانی بوده‌اند فراهم گردد می‌توان از ارتباطِ وراثتیِ این دو زبان سخن گفت. به عبارتِ دیگر، می‌توان این دو زبان را به یک خانواده‌یِ زبانیِ واحد وابسته دانست. خانواده‌یِ زبان‌هایِ هندواروپایی یکی از خانواده‌هایِ زبانیِِ جهان اما از بزرگ‌ترین‌هایِ آن‌هاست. بیشترِ مردمِ جهان ِ امروز، به‌عنوانِ زبانِ مادری یا زبانِ دوم، می‌توانند به یکی از زبان‌هایِ این خانواده سخن بگویند.

چرا باید زبان انگلیسی را بیاموزیم؟

براي چه زبان انگليسي را بياموزيم؟ آيا صرف زمان و قدري هزينه جهت يادگيري زبان انگليسي واقعا ً با اهمیت است؟
اما شايد به نظر برسد نيازي به اين بحث نباشد خود شما بتوانيد مفصلاً به اين سؤال جواب بدهيد. اما بهتر است قدري دقيق تر علمي تر به اين بحث بپردازيم. قطعاً آگاهي بيشتر شما، در افزايش انگيزه شما موثر خواهد بود. اما در مقاله ديگري به مبحث “انگيزه” خواهم پرداخت.

اينکه شما زبان انگليسي را بياموزيد، ممکن است بهترين کاري باشد که شما مي‌توانيد جهت ویرایش ارتقاء زندگي خود انجام دهيد. شايد در نظر شما اين حرف اغراق آميز باشد، ولي…
درست است! آيا فکر نمي کنيد دساسترس ي به اطلاعاتي که افراد ديگر نمي‌توانند آنها را کسب کنند، گفتگو نامه نگاري با افراد محبوبي که ديگران نمي‌توانند با آنها رابطه برقرار کنند، تحت تأثير قرار دادن اطرافيان خود، برداشتن گامهاي بزرگ در زمينه شغلي، مسافت بسيار زيادي از ديگران پيشي گرفتن، چقدر مي تواند هيجان انگيز باشد؟
بله! شما مي‌توانيد به تمام اينها دست يابيد، چنانچه زبان انگليسي را ببهتر ي بياموزيد.

به دانش دست پيدا کنيد

به چه چيز علاقمنديد؟ علم؟ موسيقي؟ کامپيوتر؟ سلامت ي؟ تجارت؟ ورزش؟ يا…؟ رسانه‌هاي امروزي، نظير اينترنت، تلويزيون و مطبوعات، به شما اين امکان را مي‌دهد تا به دانش مربوط به موضوعات دلخواه خود، دساسترس ي تقريباً نامحدود داشته باشيد. جدا از اينها، مگر نه اين است که ما در عصر اطلاعات زندگي مي‌کنيم؟
اينجا تنها يک مساله وجود دارد. بيشتر اين دانش به زبان انگليسي است!

در اينجا به گاهي از اطلاعاتی که شما می توانيد با دانستن انگليسی به آنها دست يابيد، اشاره می کنيم:
اکثر صفحات وب. ميلياردها صفحه اطلاعات در وب وجود دارد. خيلي جذاب است که يادگيري تنها يک زبان به شما امکان دسترس و نگرانی ي به تقريباً تمام اين دانش را در اينترنت مي‌دهد.
کتابها، در هر موضوعي، از همه جهان . کتابهاي نويسندگان انگليسي و آمريکايي و کتابهاي ترجمه شده از ديگر زبانها را بخوانيد. اصلاً هرآنچه را که مورد علاقه شماست، مي‌توانيد در مورد آن به زبان انگليسي بخوانيد!
مطبوعات. تنها مجلات و روزنامه‌هاي انگليسي زبان مي‌تواند در هر بخش دنيا به فروش برود. شما مجبور نيستيد دنبال Time ، Newsweek ، يا International HeraldTribune بگرديد!
علم. زبان انگليسي کليد راهيابي به دنياي علم است. در سال ۱۹۹۷، ۹۵درصد مقالات درScience Citation Index (يک ليست بين‌المللي از نوشته‌هاي علمي) به زبان انگليسي بودند. تنها در حدود ۵۰ درصد آنها از کشورهاي انگليسي زبان نظير ايالات متحده آمريکا انگليس بودند.
گزارشهاي خبري. شبکه‌هاي تلويزيوني بين‌المللي از قبيل CNN و NBC را تماشا کنيد. آنها اخبار با زياد سريعتر و حرفه‌اي تر از شبکه‌هاي ملي کوچکتر پخش مي‌كنند و شما مي‌توانيد هرجاي دنيا آنها را مشاهده کنيد.

با افراد رابطه برقرار کنيد

ما مايليم تا زبان انگليسي را زبان رابطه بناميم. چرا؟ زيرا به نظر مي‌رسد تمام مردم دنيا توافق کرده ‌اند تا از انگليسي جهت مکالمه با يکديگر استفاده کنند.
در حدود ۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ نفر در دنيا به زبان انگليسي سخن مي‌گويند. ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ نفر ديگر نيز در حال فراگيري آن هستند .
۷۵ درصد نامه‌ها و کارت‌پستالهاي دنيا به زبان انگليسي نوشته شده‌ است.
تقريباً تمام کنفرانسها رقابتهاي بين‌المللي نظير المپيک به زبان انگليسي برگزار مي‌شود.
ديپلمات‌ها و سياستمدارها از کشورهاي گوناگون در بعضي موارد از زبان انگليسي براي رابطه با يکديگر استفاده مي‌کنند. انگليسي زبان اصلي سازمان‌هايي همچون سازمان ملل متحد، ناتو همکاري‌ آزاد تجاري اروپا است.

چنانچه شما بتوانيد به زبان انگليسي رابطه برقرار کنيد، مي‌توانيد:
با افرادي از همه دنيا ارتباط بگيريد. در مورد انديشه‌ها نظرات خود در گروههاي بحث در اينترنت حرف کنيد. به اشویِژگزینشه محبوب ايميل بزنيد. از زندگي و فرهنگ آنها چيزهايي بياموزيد فرهنگ و آئين و مذهب خود را به ديگران معرفي کنيد.
به آساني مسافرت کنيد. هرجا مي‌رويد با مردم رابطه برقرار کنيد. در بيش از صد کشور به زبان انگليسي حرف مي‌شود. راه را بپرسيد، مکالمه کنيد، يا… درخواست کمک کنيد. چه کسي مي‌دانيد، ممکن است روزي انگليسي زندگي شما را نجات دهد!

کار خود را به جلو برانيد

اگر شما خواهان يک شغل بهتر در تجارت، تکنولوژي يا علم هستيد، از جاي خود حرکتي بکنيد از همين اکنون شروع به يادگرفتن زبان انگليسي کنيد! ( اگر شما نیز اکنون يک شغل خوب داريد، قبل از آنکه آن را از دست بدهيد به فراگيري زبان انگليسي كار کنيد! )

دانستن زبان انگليسي به شما مجوز ميدهد تا:
به شغل رؤيايي خود دست يابيد و هر چه بيشتر درآمد کسب کنيد.
به دانش فني دست پيدا کنيد. زبان انگليسي زبان تکنولوژيبه ویژه ً تکنولوژيهاي برتر نظير علوم کامپيوتر، ژنتيک پزشکي است. اگر قصد داريد تا در مورد تکنولوژي چيزي بخوانيد، اقطعا لاً مجبور خواهيد بود تا اينکار را به زبان انگليسي انجام دهيد.
علوم کامپيوتر را فرا بگيريد. مقالات قني را بدون هيچ مشکلي بخوانيد و يا مقالات خود را بنويسيد!
يک تاجر با کلاس جهان ي باشيد. آسان است. تجارت جهان ي به زبان انگليسي انجام مي‌گيرد و امروزه تمامي کار کسب ها بين‌المللي است. بناجهت ن چنانچه مي‌خواهيد وارد اين بازي شويد، بايد زبان انگليسي را بدانيد؛ جهت ارتباط با ديگر کارورزان و تاجران، رفتن به کنفرانسها، خواندن مجلات روزنامه‌هاي بين‌المللي در زمينه هاي کار تجارت و …
دانشمند بهتري شويد. با پژوهشگران ديگر کشورها ارتباط بگيريد، به کنفرانسهاي بين‌المللي برويد، از مراکز آکآدم يک خارج از کشور ديدن کنيد. با تحقيق روزنامه‌ها، کتابها مجلات از کشفيات جديد علمي باخبر شويد.
از کامپيوتر خود بهتر مصرف کنيد. بيشتر عملکرده اي کامپيوتر به زبان انگليسي است، بنابراي ن آنها را خوب مي‌فهميد و يک کارمند بهتري خواهيد شد.
مهارتهاي جديدي جهت کار خود بياموزيد. در پارت “به دانش دست پيدا کنيد” به فوايد زبان انگليسي در يادگيري پرداخته ايم.

آنچنان از هنر لذت ببريد که قبلاً هرگز نبرده‌ايد!

زبان انگليسي به شما اين امکان را مي‌دهد تا فرهنگ دنيا را حس کنيد، کاري که از عهده هيچ زبان ديگري بر نمي‌آيد. با دانشي خوب از زبان انگليسي مي‌توانيد کارهاي فوق‌العاده اي انجام دهيد:
ورژن ‌هاي اصلي فيلم‌هاي آمريکايي و انگليسي را تماشا کنيد. يکبار که امتحان کرديد، هرگز به ورژن ‌هاي دوبله شده بر نخواهيد گشت.
کتابهاي بزرگ را بخوانيد. هر کتاب مشهور يا به زبان انگليسي نوشته به انگليسي ترجمه شده است. عنوانهاي زياد زيادي وجود دارند؛ از نمايشهاي کلاسيک نظير هملت گرفته تا داستانهاي هيجان‌انگيز مدرن مثل پارک ژوراسيک.
از موسيقي انگليسي زبان بيشتر لذت ببريد. باور کنيد: موسيقي خيلي بهتر خواهد بود اگر شما بتوانيد کلمات را درک کنيد.


انگليسي تنها پرفرد دترين زبان در دنيا نيست، بلکه يکي از آسانترين زبانها جهت يادگيري استفاده است:

الفباي ساده. نماد خاصي نظير é يا ü ندارد. کلمات sweet ، part ،film را در کامپيوتر تايپ کنيد. هم اکنون süß (آلماني)، (لهستاني) و (روسي) را امتحان کنيد. کدام ساده‌تر است؟
جمع بستن آسان. به طور ساده s به يک کلمه اضافه مي شود. تعداد استثنائات زياد اندک است.
کلمات جهت يادگيري آسان می باشند . در فرانسوي، la fille و le chien و در آلماني، das Mädchen و der Hund وجود دارد. در انگليسي آنها فقط a girl و a dog می باشند .
کلمات کوتاه. بيشتر کلمات پايه کوتاه هستند : run ،work ،big ،go ،man. کلمات بلند اکثرا کوتاه شده اند:OS = operating system ،fridge = refrigerator. زبان انگليسي وقت شما را تلف نمي‌کند!
کلمات تغيير نمی کنند. اما در بسياري از زبانها، يک لغت اشکال بسياري دارد:

English: The man is blind.
German: Der Mann ist blind.

English: This is a blind man.
German: Das ist ein blinder Mann.

English: I see a blind man.
German: Ich sehe einen blinden Mann.

تمام را You صدا کنيد. شما به رفیق خود يا معلم مي‌گوييد: “?Do you speak English” در زبان‌هاي ديگر، شما بايد از کلمه درست براي شخص مناسب مصرف کنيد. در انگليسي، تمام يکسانند!
انگليسي همه‌جا حضـور دارد. شما مي‌توانيد به سادگي به تلويزيون، موسيقي، وب‌سايتها، مجلات … به زبان انگليسي دسترس ي پيدا کنيد. شما مجبور نيستيد از طريق کتابهای درسی کسل کننده بياموزيد. شما مي‌توانيد ياد بگيريد در همان زمان از انگليسي خود مصرف کنيد. استفاده از انگليسي از ارزش خاصي برخوردار است، چرا که باعث تمايل بيشتر شما به يادگيري مي‌شود.

احساس رضايت کنيد

زبان انگليسي نه تنها مفيد است، بلکه حس رضايتمندي بسياري به شما مي‌دهد:
پيشرفت و ویرایش حس فوق‌العاده‌اي بدست مي‌دهد. ما هرگز لحظه‌اي را که دريافتيم مي‌توانيم به زبان آمريکايي صحبت و برنامه ‌هاي تلويزيون را به زبان انگليسي تماشا کنيم، فراموش نمي‌کنيم.
شما از يادگيري زبان انگليسي لذت خواهيد برد، چنانچه به ياد داشته باشيد که هر ساعتي که شما صرف مي‌کنيد، شما را به سطح مطلوب نزديکتر مي‌کند.
مصرف از انگليسي مفرح نيز هست، جهت چه که هر عبارت ‌اي که مي‌گوييد مي‌نويسيد، تداعي کننده خوب يت شماست.

زبان انگليسي از شما يک آدم نيرومندتر بانشاط‌تر مي‌سازد. تصور تعدادي از موقعيت‌هايي که دانستن انگليسي در آنها به شما يک حس خيلي خوب مي‌دهد، چندان دشوار نيست.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان