چهارشنبه , مرداد ۱۳ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / چگونگی اتصال وبسایت به درگاه های بانکی

چگونگی اتصال وبسایت به درگاه های بانکی

BANKS چگونگی اتصال  وبسایت به درگاه های بانکی

sibapay

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟
درگاه های پرداخت اینترنتی به مانند دستگاه های POS فروشگاه ها است با این فرق که اولا شما بدون نیاز به تجهیزات فیزیکی و یا خط تلفن به درگاه متصل می شوید دوماً مشتریان شما از طریق درگاه پرداختی اینترنتی شما از تمام نقاط جهان می توانند با کارت های عضو شتاب كار په خرید از وب وب سایت شما نمایند.
انواع درگاه های پرداخت اینترنتی
درگاه هاه پرداخت اینترنتی در حالت کلی به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند.
درگاه های پرداخت مستقیم اکثرا ٌ رویه اخذ سخت تر مراحل زیادتری را طی می نمایند مناسب کمپانی های بزرگ است .
برای اخذ درگاه های پرداخت غیر مستقیم با مراجعه به وب وبسایت درگاه های واسطه می توانید اقدام به اخذ درگاه نمائید. مراحل اخذ درگاه های پرداخت واسطه (غیرمستقیم) آسان تر از درگاه های پرداخت مستقیم است ولی معایبی نیز دارند که در ادامه توضیح داده شده است. از معتبهترین درگاه های پرداخت واسطه می توان از زرین پال پی لاین نام برد.
معایب درگاه های پرداخت اینترنتی غیر مستقمی بانکی:
وجه پرداختی بعد از پرداخت مشتری مستقیماً به حساب شما واریز نمیگردد اکثرا ٌ با تاخیر ۳ روزه به حساب شما واریز می گردد.
درگاه های پرداخت واسطه اکثرا کارمزد می باشند .
مشتریان در صفحه پرداخت بانکی به جای نام کسب و کار شما، نام وب وبسایت واسطه را مشاهده می کنند.
و …
با این وجود در صورتی که شما کسب و کار نوپا هستید می توانید از معایب ذکر شده چشم پوشی کرده به آسانی وب سایت را مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی نمائید
شیوه اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی چطور است؟
جهت اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی در قدیم نیازی به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نبود و شما مستقیماً با ارسال مدارکی از قبیل شناسنامه نام سایت آدرس IP وبسایت می توانستید به راحتی كار به اخذ درگاه از بانک های ارائه دهنده اقدام نمائید ، ولی با ارتقا تعداد جرایم اینترنتی و نیاز به تائید هویت پذیرندگان درگاه ها به پدیدار شدن سیسـتم ی یکپارچه وجود چنین سیستم کنترلی بیشتر حس می شد.
هم اکنون جهت اخذ درگاه های اینترنتی قبل از هر چیز شما می بایست جهت کسب و کار خود از طریق وب وب سایت نماد اعتماد الکترونیک كار به اخذ نماد اعتماد نمائید.
بعد از اخذ نماد اعتماد الکترونیک می توانید با مراجعه به وب سایت شاپرک با مجموعه ها نوع خدمات ارائه شده توسط آنها آشنا شده و با مراجعه به سایت و یا ارتباط با شماره تلفن کمپانی هایی که خدمات پرداخت اینترنتی می باشند از آنها تقاضای درگاه اینترنتی نمائید.
درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟
درگاه های پرداخت اینترنتی به مانند دستگاه های POS فروشگاه ها است با این فرق که اولا شما بدون نیاز به تجهیزات فیزیکی و یا خط تلفن به درگاه متصل می شوید دوماً مشتریان شما از طریق درگاه پرداختی اینترنتی شما از تمام نقاط جهان می توانند با کارت های عضو شتاب اقدام په خرید از وب وب سایت شما نمایند.
انواع درگاه های پرداخت اینترنتی
درگاه هاه پرداخت اینترنتی در حالت کلی به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند.
درگاه های پرداخت مستقیم رویه اخذ سخت تر و مراحل را طی می نمایند مناسب شرکت های بزرگ است .
برای اخذ درگاه های پرداخت غیر مستقیم با مراجعه به وب سایت درگاه های واسطه می توانید كار به اخذ درگاه نمائید. مراحل اخذ درگاه های پرداخت واسطه (غیرمستقیم) آسان تر از درگاه های پرداخت مستقیم است ولی معایبی دارند که در ادامه شرح داده شده است. از معتبهترین درگاه های پرداخت واسطه می توان از زرین پال پی لاین نام برد.
معایب درگاه های پرداخت اینترنتی غیر مستقمی بانکی:
وجه پرداختی بعد از پرداخت مشتری مستقیماً به حساب شما واریز نمیگردد اکثرا ٌ با تاخیر ۳ روزه به حساب شما واریز می گردد.
درگاه های پرداخت واسطه اکثرا ٌ دارای کارمزد هستند .
مشتریان در صفحه پرداخت بانکی به جای نام کسب و کار شما، نام وب وب سایت واسطه را مشاهده می کنند.
و …
با این وجود در صورتی که شما کسب کار نوپا هستید می توانید از معایب ذکر شده چشم پوشی کرده و به آسانی وب سایت را مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی نمائید
روش اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی چطور است؟
جهت اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی در قدیم نیازی به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نبود شما مستقیماً با ارسال مدارکی از قبیل شناسنامه و نام سایت آدرس IP وب سایت می توانستید به راحتی كار به اخذ درگاه از بانک های ارائه دهنده اقدام نمائید ولی با بیشتر شدن تعداد جرایم اینترنتی و نیاز به تائید هویت پذیرندگان درگاه ها به پدیدار شدن سیسـتم ی یکپارچه وجود چنین سیـستم کنترلی بیشتر احساس می شد.
هم اکنون برای اخذ درگاه های اینترنتی قبل از هر چیز شما می بایست جهت کسب کار خود از طریق وب وب سایت نماد اعتماد الکترونیک كار به اخذ نماد اعتماد نمائید.
بعد از اخذ نماد اعتماد الکترونیک می توانید با مراجعه به وب وب سایت شاپرک با شرکـت ها نوع خدمات ارائه شده توسط آنها آشنا شده با مراجعه به سایت و یا ارتباط با شماره تلفن شرکت هایی که دارای خدمات پرداخت اینترنتی هستند از آنها تقاضای درگاه اینترنتی نمائید.
وظیفه وب وبسایت شاپرک چیست ؟ طراحی سایت
شاپرک با فراهم کردن نظامی کامل جامع، نظارت دقیق و تمام جانبه بر عملیات پرداخت و عملکرد کمپانی های تابعه خواهد داشت:
کنترل نظارت در شبکه پرداخت کشور
ایجاد ساز کار یکسان برای کار شرکت ها
استاندارد سازی خدمات قابل عرضه
هدایت به سمت مصرف بهینه از منابع
در قدیم بانک ها مستقیماً خود كار به ارائه درگاه می کردند این خود نوعی آشفتگی به وجود می آورد زیر بانک های مختلف با شرایط مختلف كار به ارائه درگاه می نمودند . نظارت و پیگیری پرداخت ها اکثرا مساله بود ولی با به پدیدار شدن سیسـتم شاپرک این مساله برطرف گردید.
شاپرک با فراهم کردن نظامی کامل و جامع، نظارت دقیق تمام جانبه بر عملیات پرداخت عملکرد مجموعه های تابعه خواهد داشت:
کنترل و نظارت در شبکه پرداخت کشور
ایجاد ساز کار یکسان جهت کار شرکـت ها
استاندارد سازی خدمات قابل عرضه
هدایت به سمت استفاده بهینه از منابع
در قدیم بانک ها مستقیماً خود كار به ارائه درگاه می کردند و این نوعی آشفتگی به وجود می آورد زیر بانک های مختلف با شرایط مختلف كار به ارائه درگاه می نمودند . نظارت و پیگیری پرداخت ها اکثرا مساله بود ولی با به پدیدار شدن سیستم شاپرک این مساله برطرف گردید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان