یکشنبه , مرداد ۱۰ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / نتایج مطالعات تازه: گوش کردن موسیقی غمگین ما را خوشحال تر می کند

نتایج مطالعات تازه: گوش کردن موسیقی غمگین ما را خوشحال تر می کند

%name نتایج مطالعات تازه: گوش کردن موسیقی غمگین ما را خوشحال تر می کند

دانلود آهنگ جدید

نتایج تحقیقی تازه نشان داده که گوش دادن موسیقی های غمگین منجر به ظهور حس ات مثبت شادمان کننده در ما می شود. چنانچه این نتیجه صحیح باشد با کلیه تصوراتی که تا به حال در خصوص گوش کردن آهنگ های غمزده داشته ایم مفرق خواهد بود.

نتیجه این تحقیق در نشریه PLOS ONE منتشر شده است. در این تحقیق که در دانشکده برلین انجام شده از ۷۲۲ نفر در همه جهان نظرسنجی ای انجام شده است. در بخشی از این نظرسنجی از مجموعه کنندگان خواسته شده که به آهنگ ی غمگین گوش کننده و بعد از آن اثرات مثبت در روحیه این افراد مشاهده شده است.

در نتیجه گیری این تحقیق آمده که به نظر می رسد اثر موسیقی های غمگین روی ما ظهور حس ات مثبت از طریق تنظیم خلق و خوی بد مان است.

به زبان دیگر، بر طبق این تحقیق، موسیقی های غمگین مجموعه ای پیچیده ولی مثبت از احساس ات ما را برانگیخته می کنند. اکثرا شرکـت کنندگان در این تحقیق گفته اند که موسیقی های غمگین خاطراتی ویِژگزینشه یا خوش را در وقت و مکانی ویِژگزینشه برای آنها زنده کرده اند. همين طور بعضی از آنها از اینکه احساس ات مثبت و آرامش بیشتری به واسطه گوش دادن به این موسیقی ها در آنها برانگیخته شده، شگفت زده شده اند. حداقل سه نفر از این افراد اعلام کرده اند که همه این حس ات را با شنیدن مجدد این موزیک ها حس کرده اند.

نگارندگان این تحقیق نتیجه گرفته اند که این سبک موسیقی می تواند به ما در کار کردن روی بعضی موارد ویِژگزینشه روحی کمک کند، چرا که تاثیر موسیقی روی تصورات و حس ات ما زیاد عمیق به نظر می رسد.

همچنین در این تحقیق بر روی نقشی که موزیک ‌اصلاح ی می تواند بر روی بازبینی حس ات و ظهور حس ات مثبت بیشتر در ما داشته باشد هم بحث شده. با نتیجه این ارزیابی می توان بر روی افرادی که از ناپایداری حس ی رنج می برند، با استفاده از سبک های خاصی از موسیقی حس ات مثبت القا کرد. موزیک برای این افراد می تواند نقشی بازبینی گر تثبیت کننده برای احساس اتشان گیم کند.

پس دفعه بعد که شما در زندگی با موقعیتی ناآسان کننده مواجه شدید، ممکن است گوش دادن آهنگ غمگین یا نه‌چندان شاد مانند Moonlight Sonata از بتهوون (که مورد علاقه شرکت کنندگان این تحقیق نیز بوده) بتواند حال شما را نیز تا حدودی اصلاح بخشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان