یکشنبه , مرداد ۱۰ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / کسب و کار اینترنتی ، آرامشی قبل از طوفان

کسب و کار اینترنتی ، آرامشی قبل از طوفان

ممکن است با پرسش بکنید کسب و کار اینترنتی چه ارتباطی می تواند با طوفان داشته باشد.اصلا چرا آرامش قبل از طوفان؟

این روزها خیلی در رسانه های مختلف دیده و شنیده ایم که بسياري از افراد با ایجاد کسب کار های اینترنتی به ثروت های بسياري رسیده اند. به هیچ عنوان فکر نکنید که می خواهم شما را متقاعد کنم که شبه با کسب کار اینترنتی ثروتمند شوید ولی فراموش نکنید که بسياري از افراد با نگرش های مفرق خود توانسته اند به درآمد های عالی برسند. من همواره سعی می کنم در نوشته های خودم کمتر از مجموعه ها افراد خارجی مثال بزنم تمایلم جهت درک بیشتر از این مساله مثال جریان های افراد و کمپانی های ایرانی باشد. من خواسته و ناخواسته ساعت ها با اینترنت سر کار دارم و اگر شما علاقه به اینترنت داشته باشید با جستجو کردن سایت های مختلف فارسی زبان می توانید براحتی حدس بزنید که کسب کارهای اینترنتی ایرانی در چه اهمیت ی قرار دارند.

یکی از رموز خوب یت در کسب و کار اینترنتی علاوه بر داشتن وب سایت ، بیشتر شدن ترافیک وب وبسایت است. منظور من از ترافیک وب وبسایت آمار بالای بازدیدکنندگان یک وب وب سایت است ولی نمی بایست فراموش کرد تنها آمار بازدیدکننده ای بهتر و مناسب است که هدفمند باشد.اجازه بدهید راز خوب یت یک وب سایت تجارت اینترنتی را در یک معادله ای که همواره در کارگاه ها سمینارهای مختلف به آن اشاره می کنم را برای شما فاش کنم.

ایده مناسب (خلاقیت در تجارت اینترنتی ) + خدمات متمایز به مشتری + بیشتر شدن ترافیک واقعی هدفمند = خوب یت در کسب و کار اینترنتی

معادله فوق ممکن است مثال کسب و کارهای اینترنتی موفق بسياري در جهان باشد مثل فیس بوک.آیا تابحال با فکر کرده اید که در این چند سال اخیر بسیار زیاد مشابه سایتهای شبکه اجتماعی در اینترنت راه اندازی شده است ولی چرا از این تمام شبکه اجتماعی فقط فیس بوک موفق بوده؟

با خود فکر کرده اید که سرویس های ارائه کننده ایمیل در جهان زیاد بوده ولی براي چه فقط یاهو و جیمیل خوب بوده اند؟ چرا در این دو سال سهم بازار در استفاده کنندگان از جیمیل چند مساوی شده است؟

تمام این سوال ها را در ۳ چیز می توان یافت:
ایده مناسب ( خلاقیت در تجارت اینترنتی )
خدمات متمایز به مشتری
افزایش ترافیک واقعی و هدفمند

خیلی ی از وب وبسایت ها تنها و فقط خوب به کسب درآمد خیلی از ارتقا ترافیک هدفمند داشته اند. ترافیک بازدیدکننده بصورت هدفمند یکی از مهمترین فاکتورها جهت افزایش تصاعدی در تجارت اینترنتی است .
اما خوب یت یک کسب کار اینترنتی فقط به این ۳ مسئله خاتمه پیدا نمی نماید و بسياري از فاکتورهای دیگر نیز در روند رشد یک تجارت تاثیرگذار است شبیه مشاهده رفتار مشتری در وب سایت و تحلیل آن که با تذکر به درخواست های خیلی شما علاقه مندان در متن های بعدی به آن اشاره خواهم کرد.

خوشبختانه ایران نسبت به چند سال پیش در اهمیت مناسب تری قرار گرفته است اگر به وب وب سایت های مختلف فارسی زیان در اینترنت سری بزنید شاهد تغییر و بیشتر شدن بیشتر شدن تجارت های مختلف در ایران هستیم .
نمی دانم چقدر با الکسا (www.Alexa.com) آشنائی دارید ولی چنانچه در این وب وبسایت سری بزنید در سری کشورها با کلیک بر کشور ایران ۵۰۰ وب سایت محبوب ایرانی ها را می توان دید . این سرویس به شما کمک می نماید تا وب سایت های علاقه مندان ایرانی را مشاهده بکنید این سرویس به کسب کار اینترنتی شما شاخ و برگ می دهد زیرا شما می توانید علاقه مندی های ما ایرانان را بصورت کامل مشاهده و بر طبق آن به تجارت اینترنتی یاری کنیم.

جهت شروع تجارت اینترنتی نباید به معادله فوق بسنده کرد و باید گامی برداشت.در متن های قبلی به این مساله اشاره کردم که برای شروع تجارت اینترنتی گزینش ایده ی مناسب خیلی خیلی مهم است. بسياري به وب وب سایت من www.halakoei.com سر زده و پرسشها مشابهی بیان کرده اند.چطور می توان ایده ای مناسب گزینش کرد؟ آیا هر ایده ای جهت شروع مناسب است؟

فراموش نکنید که این شما هستید که بر طبق نیازهای یک مشتری، می توان ایده های مختلف ی را پرورش دهید و این فاکتور جهت شروع تجارت اینترنتی بسیار زیاد قابل توجه است.در شروع کسب کار اینترنتی مهم نیست شما چند سال دارید ، خیلی مهم نیست که چقدر سرمایه دارید ، با اهمیت زیاد نیست که در کجای این کره خاکی زندگی می بکنید ،فقط نکته ای که زیاد خیلی مهم است گزینش مناسب ایده و خلاقیت در تجارت اینترنتی است. یکی دیگر از رموز خوب یت افراد موفق در اینترنت علاقه داشتن است. در هر کجا هستید از شما خواهش می کنم که فقط کسب و کار اینترنتی را راه اندازی بکنید که از ته دل به آن علاقه دارید فقط به بعد های مالی به آن نگاه نکنید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان