چهارشنبه , مرداد ۱۳ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / چگونه دوربین مداربسته مناسب را انتخاب کنیم؟

چگونه دوربین مداربسته مناسب را انتخاب کنیم؟

انتخاب دوربین مداربسته مناسب کار بسیار زیاد سختی نیست. جهت این کار فقط کافیست نیاز خود را بدانید و تا حدودی در رابطه با امکانات دوربین های مداربسته اطلاعات داشته باشید.

55.CCTV Cameras چگونه دوربین مداربسته مناسب را انتخاب کنیم؟

دوربین مدار بسته دام,دوربین مدار بسته بولت,دوربین مدار بسته
در ابتدا بایستی نوع سیـستم مداربسته خود را معین بکنید . سیسـتم های مداربسته به دو دسته اصلی انالوگ و شبکه تقسیم می شوند.
سیسـتم مداربسته آنالوگ: ارزان قیمت، ساده پرکاربر د است. نسبتا همه دوربین های نصب شده در منازل کوچک، واحدهای تجاری و اداری عادی دوربین انالوگ هستند .
سیـستم مداربسته شبکه: دوربین های شبکه دوربین هایی عموما پرنرخ و تخصصی تر هستند . این دوربین ها تکنولوژی به روزتری نسبت به دوربین ها آنالوگ دارند و امکان دستیابی به کیفیت های تصویر خیلی بالا را برای شما فراهم می اورند. به طور کلی دوربین های شبکه از بسياري لحاظ از دوربین های آنالوگ بهترند. فقط عیب بزرگ آنها هزینه بر بودن انهاست بنا برای ن اگر از نظر تعرفه دغدغه ای ندارید قطعا به سراغ دوربین های شبکه بروید.
(برای خواندن مطلب تخصصی در رابطه با فرق های سیسـتم انالوگ شبکه به این صفحه مراجعه بکنید )
گزینش نوع دوربین از نظر بدنه فرد ی

(مطلب مشروح در این رابطه)
دوربین های مداربسته از نظر نوع شکل بدنه و کاربر ی به انواع مختلف ی تقسیم میشوند ولی انواع رایج ان عبارتند از:
دوربین دام: دوربین سقفی با شکل نیم دایره ای است که برای محیطهای مسقف اداری، تجاری یا مسکونی مصرف می شود. این دوربین می تواند با یا بدون دید در شب IR باشد.
دوربین بولت: دوربین بولت یک دوربین دیواری استوانه ای شکل است که اکثرا ٌ در محیطهای غیر مسقف یا صنعتی نصب می شود. دوربین های بولت عموما مقاوت بهتر ی در مقابل آب گرد غبار دارند. دوربین های بولت اکثرا با دید در شب IR ساخته میشوند.
دوربین باکس: دوربین باکس یک دوربین مکعبی شکل بدون لنز است. این دوربین ها کیفیت تصویر مناسب تری نسبت بقیه انواع دوربین های مداربسته هستند به نداشتن لنز می توانید لنز مناسب را با تذکر به نیاز روی آنها نصب بکنید . این دوربین ها اکثرا ٌ در محیطهای صنعتی، روی صندوق های فروشبعضی یا روبه روی راهروها نصب می شوند. دوربین های باکس فاقد دید در شب IR هستند .
دوربین گردان (PTZ): دوربین گردان، دوربین هایی با بخش مکانیکی جهت چرخاندن دوربین به طرفین هستند . این دوربین ها اکثرا لنز با زوم اپتیکال هم هستند که می تواند جزئیات را با اندازه دلخواه در جهات مختلف به شما نشان دهد. این دوربین ها در فضاهای وسیع که نیاز به نظارت چند جهته دارند نصب می شود. دوربین های گردان می توانند با یا بدون دید در شب IR باشند.
دوربین های چشم ماهی (FishEye): دوربین های چشم ماهی دوربین هایی هستند که امکان مشاهده تصاویر در همه زوایا را برای شما فراهم می کنند. این دوربین ها از طریق لنز فوائد تصاویر را در ۳۶۰ درجه در یافت کرده و نشان می دهند. استفاده از این دوربین ها تنها در سیـستم شبکه میسر است دوربین های چشم ماهی انالوگ به صورت وسیع ای ساخته نمی شوند. این دوربین های اکثرا ٌ فاقد دید در شب IR هستند .
دوربین های مینیاتوری (مخفی): دوربین های مینیاتوری دوربینهای کوچکی هستند که با هدف عدم امکان تشخیص دوربین ساخته شده اند. این دوربین ها با اندازه های مختلف ی ساخته می شوند و کیفیت تصویر مبوسیله ی دارند. استفاده از این دوربین ها فقط در محیط ها داخلی میسر است . (جهت اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های مخفی این متن را بخوانید)
بعد از انتخاب نوع دوربین حال کمی در رابطه با کیفیت تصویر دوربین ها حرف می کنیم.
کیفیت تصویر دروبین های شبکه با مگا پیکسل معین می شوند که بیشتر مردم با آن آشنایی کافی را دارند بعد از توضیح ات بیشتر در اینجا خود داری می کنیم. (متن مشروح در رابطه با کیفیت تصویر دوربین های شبکه)
کیفیت عکس دوربین های انالوگ با وامیزانی به نام تیوی لاین (TV line) معین می شود. تیوی لاین در واقع معادل رزولوشن در سیستم دیجیتال است. برای اینکه اشنایی حدودی با این سیستم تفکیک پذیری عکس داشته باشید به جدول زیر تذکر بکنید .

کاربر د شرح ات کیفیت تصویر
فضاهای کوچک (تا ۱۰متر مربع)، محیطهای کم ارزش کیفیت تصویر مبوسیله ۴۰۰TVL
فضاهای مبوسیله (تا ۲۰ متر مربع)، محیط های با درجه ارزش متوسط کیفیت تصویر متوسط به بالا ۵۰۰TVL
فضاهای متوسط (تا ۳۰ متر مربع)، میحطهای با درجه ارزش متوسط به بالا کیفیت عکس بالا ۶۰۰TVL
فضاهای باز یا محیط های ارزشمند بالا بیشترین کیفیت سیـستم انالوگ ۷۰۰TVL

مد نظر داشته باشید که کیفیت تصویر ۷۰۰تیوی لاین کیفیت زیاد بالایی در مقایسه با دوربین های دیجیتال نیست و در صورت معادل سازی کیفیت عکس خروجی حدودا ۰٫۵مگا پیسکل خواهد بود. جهت دستیابی به کیفیت بالاتر از ان فقط راه منطقی استفاده از دوربین های شبکه است.
با اطلاعات داده شده در این مقاله شما خواهید توانست تا میزان بسياري نیازهای را شناسایی کرده و دوربین مناسب خود را گزینش بکنید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان