چهارشنبه , مرداد ۱۳ ۱۴۰۰
خانه / مقالات / درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت همانگونه که از اسم آن معین است به دربی گفته می شود که مانع از ورود سارقین شده و در مقابل هر گونه دستکاری، تخریب اهرم نمودن ایمن قابل اطمینان باشد

%D8%AF%D8%B1%D8%A8 %D8%B6%D8%AF%D8%B3%D8%B1%D9%82%D8%AA درب ضد سرقت چیست؟
درب ضد سرقت

که شایان ذکر است این اطمینان به منزله ی صد در صد نبوده ولی در مقایسه با درب های معمولی میتوان فرق بسیار بسياري را مشاهده نمود و به استحکام درب های ضد سرقت پی برد. که بر خلاف درهای معمولی این گونه درب ها در مقابل فشار ، برش ، اهرم دستکاری قفل از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و امنیت بسیار زیادتری از درب های معمولی حتی با نرده های حفاظتی (آکاردئونی) دارند که اشاره به این مطلب ضروری است که باید درب مورد استفاده قرار گرفته از استانداردهای این محصول بر خوردار بوده از درب های متفرقه با وسائل یراق معمولی نباشد و در تمام جهات دارای استاندارد جهان ی این محصول باشد که در ادامه اشارات و روش ی هایی در خصوص خرید این محصول مد نظر قرار دادن چند نکته مهم در زمان انتخاب آن کرده ایم.متاسفانه مرجع دقیق جامعی در مورد درب های ضد سرقت و اشنایی آن در دسترس عموم نیست متاسفانه اندک شرکـت هایی از این نا آگاهي مردم سو استفاده کرده درب های در شکل و شمایل درب های ضد سرقت را به عنوان درب ضد سرقت به فروش میرسانند که از چند و یا حتی هیچکدام از استاندارد های این گونه درب ها بر خوردار نبوده و دارای ایمنی معمولی در میزان درب های معمول و ضد سرقت میباشند به طور مثال در بین دو رویه درب هیچ گونه ورق فلزی به کار نرفته باشد که با چشـم نداشتن آبعضی در این خصوص فهمیدن آن بسیار مساله است .در این مقاله سعی شده است تا حدودی به این مسئله پرداخته آشنایی نکات ضروری را در خصوص این گونه درب ها در میزان قابل قبولی ارائه کنیم.
با نصب اینگونه از درب ها دیگر با خیالی آسوده آرامش خیال زیادتری از منزل خارج شده و درب منزل را قفل نمایید. همواره مسئله حفاظت از منازل با صرف نرخ کم یکی از دغدغه های افراد به شمار میرود که وجود درب های ضد سرقت تا حدود بسیار بسياري از این استرس کاسته و بازار بسیار بهتر ی در تمام کشورها همين طور کشور ایران را به خود اختصاص داده است. باعث كم شدن سرقت از منازل شده است که اما توجه به این نکته بسیار حائز ارزش است که نوع انتخاب و سفارش درب با محل مورد مصرف ی آن رابطه ی مستقیم دارد به طور مثال درب های مورد مصرف در ویلا کارخانجات و ادارات باید به مراتب دارای امنیت پایداری زیادتری نسبت به درب منازل باشد و از ورق فولادی ضخیمتری نسبت به درب منازل استفاده می شود همچنین ساختار درب ها برای محل های مختلف مفرق است و متناسب با محل مورد نظر از عایق صوتی ، عایق رطوبت عایق گرما برودت ، ضد اسید وبقیه عایق ها مصرف می شود .
در زمان خرید درب های ضد سرقت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در خرید اینگونه درب ها اولین انتظار ایجاد حس امنیت است که برای رسیدن به این مقصود باید به چند نکته در خرید توجه نمود
۱- جنس چهارچوب : که باید فلز به کار رفته در آن از الیاژ بهتر با کیفیت باشد و مکان های اتصال ورق ها جوش کاری مناسبی داشته باشند و بهتر است از جوش co2 برای جوشکاری مصرف شده باشد.
۲- ضخامت چهارچوب: ضخامت چارچوب باید ۱٫۵ میلی متر باشد یا بالاتر از آن
۳- جنس لولا: که از وارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه نمود زیرا لنگه درب بر روی این لولا ها میچرخد باید بتواند به راحتی وزن لنگه درب را تحمل نماید که چنانچه جنس و تعداد لولا ها نا مرغوب کم باشد بعد از گذشت مدتی درب از حالت تنظیم ریگلاژی خارج می شود که بهترین حالت استفاده از ۳ عدد لولا همين طور مصرف از لولای بلبرینگ دار است.
۴- جنس لایه: درست است که طرح لایه درب به صورت سلیقه ای بوده اما توجه به این نکته بسیار حائز ارزش است که جنس لایه باید متناسب با محل مصرف گزینش شود به طور مثال جنس ام دی اف از زیبا یی و براقیت نسبت به جنس ملامینه و پی وی سی برخوردار است اما در مقابل خش نور افتاب دارای استحکام کمتری است.
۵- باید به فضای داخلی بین دو طرف درب دقت نمود که باید از ورقی فولادی تشکیل شده باشد اگر داخل درب تهی از ورق فولادی باشد در واقع شما درب معمولی در ابعاد بزرگتر خریداری کرده اید اما با پرداخت هزینه یک درب ضد سرقت!
۶- از قفل ها کلید ها مطمئن باشین در نظر داشته باشین بهترین نوع قفل موجود در جهان برای کشور ترکیه شرکـت کاله است که در ایران به وفور یافت می شود و هیچ گونه مشکلی برای پیدا کردن این نوع قفل ها ناست .
۷- و در انتها از کیفیت دستگیره ها وسائل یراقی که در تهیه درب های ضد سرقت مورد مصرف قرار گرفته است اطمینان حاصل بکنید
خصوصیات درب های ضد سرقت:

درب های ضد سرقت که از استاندارد های روز جهان ی بره میبرند در مقایسه با درب های دیگر دارای خصوصیات بسياري است که میتوان به مسائل زیر اشاره نمود:

۱- در داخل درب های ضد سرقت از ورقه فلزی بسیار محکمی استفاده می شود که مانع از هر نوع ورود و نفوذ سارقان میگردد
۲- بر خلاف درب های معمولی درب های ضد سرقت از یه نقطه به چهارچوب متصل نشده و با بهره گیری از قفل ها ساختار گاو صندوق ها،درب های ضد سرقت از چندین نقطه به چهرچوب متصل میشوند که این از خصوصیات منحصر به شخص درب های ضد سرقت است
۳- درب های ضد سرقت دارای عایق صوتی میباشند
۴- در تهیه درب های ضد سرقت از سنگ پشم نسوز هم برای پیشگیری از حریق مصرف می شود که عایق گرما است تهیه این درب ها به گونه ای باید باشد که با رعایت استاندارد های لازم در وقت آتش سوزی مانع از ورود کمک رسانی نیروهای امدادی نگردد
۵- ساختار درب های ضد سرقت به گونه ای است که بعد از نصب در چهارچوب غیر قابل اهرم کردن است
۶- در اطراف درب های ضد سرقت از یک نوار یا زه لاستیکی به منظور پیشگیری از ورود گرد و خاک همين طور پیشگیری از اتلاف انرژی مصرف شده است
۷- نصب آسان درب های ضد سرقت باعث شده است که در انتهای عملیات ساخت ساز اقدام به نصب درب های ضد سرقت شود که این خود باعث می شود کمترین آسیب به درب وارد شود
۸- قفل درب های ضد سرقت دارای ۱۱ زبانه میباشند که در سه جهت مختلف عمل میکنند
۹- ضخامت ورق به کا رفته در آن بیش از یک میلی متر است که گویای امنیت و استحکام این نوع درب هاست
۱۰- ضد آب بودن
۱۱- دیر خراب شدن درب وسائل یراق آن
۱۲- نصب آسان
۱۳- تنوع در ظاهر زیبا یی آن همين طور رنگ بندی متنوع آماده
۱۴- تنوع در ابعاد ضخامت های آن
۱۵- روکش های متنوع از جنس های مختلف
۱۶- عایق اتلاف انرژی
۱۷- تنوع بسیار زیاد قیمت با توجه به مواد استفاده شده در آن
۱۸- پیشگیری از صدا یا كم شدن دهنده صدا
۱۹- قفل های شب بند
۲۰- زنگ اضافی و دوربین چشـم ی که در داخل در قرار گرفته است.

با توجه به خصوصیات ی بسیار بسياري که درب های ضد سرقت نسبت به درب های معمولی دارند به خصوص از لحاظ امنیت میتوان اینگونه درب ها را جایگزین بسیار مناسبی برای درب های معمولی دانست.
انواع درب ضد سرقت:

در حال حاضر بیشترین درب های موجود در بازار ایران از کشورهای ترکیه و چین وارد ایران شده است که در سالهای اخیر با وارد نمودن قطعات درب های ضد سرقت در ایران مجموعه های ایرانی هم خوب به تهیه این گونه درب ها با کیفیت قابل مشاهده ای شده اند
در اینجا به یکسری از فرق ها در بین درب های ترک و چین میپردازیم از جهاتی انها را با مقایسه می نماییم:
در ابتدا از لحاظ کیفی میتوان اشاره به آن نمود که همان گونه که میدانیم در خصوص کالاها چینی درجه کیفیت مفرق بوده هر محصول چینی دارای چندین نوع درجه از لحاظ کیفی است که در خصوص درب های ضد سرقت نیز این چنین است و در مسائل ی درب های چینی از کیفیت بالاتری نسبت به درب های ترک برخوردارند و در مسائل ی هم بر عکس جالب است که باید با توجه به محل نصب درب نوع و کیفیت درب را گزینش کرد.
فرق دیگر در ظاهر این گونه درب ها است که چهارچوب درب های ضد سرقت ترک اختلاف سطح بیشتری بین سطح بیرونی چهار چوب لنگه درب نسبت به نوع چینی خود دارند همچنین لولا های درب ضد سرقت ترک از قابل مشاهده بوده که در درب های ضد سرقت چینی لولا ها به صورت مخفی است دیده نمی شود همچنین لولا ها در درب های ضد سرقت چینی و ترک با یکدیگر مفرق است .از دیگر فرق ها میتوان به معین ات فنی آنها اشاره نمود.

۱- معین ات فنی درب های ضد سرقت چینی:
این درب ها دارای ۴ عدد لولا میباشند که به صورت مخفی بوده و قابلیت ریگلاژ را هم دارد و بر روی آن یه عدد چشم ی زنگ نصب شده است علاوه بر دستگیره های زیبا دارای قفل شب بند میباشند.
سیستم قفل درب که با چرخاندن کلید بطور همزمان ۱۳ عدد زبانه از چهار جهت وارد چهار چوب میشوند
درب های چینی دارای ۷ عدد کلید رایانه ی است که ۲ عدد از کلیدها مشهور به کلید کارگری برای مصرف در زمان ساخت ساز ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرند ۵ عدد کلید به عنوان کلید های اصلی مورد مصرف قرار میگیرند

معین ات درب های ضد سرقت چینی:
چهارچوب این درب ها دارای ۱۲ سانتی متر ضخامت است که قطر ورق آن ۱ میلی متر است
لنگه درب ۷۰ میلی متر ضخامت دارد
نمای کلی درب از ورق استیل است که دارای ضخامت ۱٫۲ میلی متر بوده روکش درب از رنگ پودری الکترو استاتیک است که دارای طرح های MDF است.
پاشنه درب از ورق استیل ضد زنگ است ساختار داخلی درب از ورق استیل یکپارچه با پل های استحکام دهنده تشکیل شده است.

اندازه های استاندارد درب های ضد سرقت چینی:
درب های تک لنگه = ۱۰۵ * ۲۰۵ سانتی متر و ۱۰۵ *۲۱۰ سانتی متر
درب های دو لنگه = ۱۲۰ *۲۰۵ سانتی متر ۱۱۷* ۲۰۵ سانتی متر

۲- معین ات فنی درب های ضد سرقت ترک:
درب های ضد سرقت ترک دارای ۴ عدد لولا میباشند و قابلیت ریگلاژ را نیز دارد و بر روی آن یه عدد چشم ی نصب شده است و علاوه بر دستگیره های زیبا دارای قفل شب بند میباشند.
سیستم قفل درب که با چرخاندن کلید بطور همزمان ۸ عدد زبانه متحرک و ثابت از دو جهت وارد چهار چوب میشوند
درب های ترک دارای ۸ عدد کلید رایانه ی است که ۳ عدد از کلیدها مشهور به کلید کارگری و برای مصرف در ساخت و ساز ساختمانی مورد مصرف قرار میگیرند و ۵ عدد کلید به عنوان کلید های اصلی مورد مصرف قرار میگیرند.

معین ات درب های ضد سرقت ترک:
چهارچوب این درب ها دارای ۱۷ سانتی متر ضخامت است که قطر ورق آن .۱٫۴ میلی متر است
لنگه درب ۹۰ میلی متر ضخامت دارد
پاشنه درب از ورق استیل ضد زنگ است ساختار داخلی درب از ورق استیل یکپارچه با پل های استحکام دهنده تشکیل شده است.

اندازه های استاندارد درب های ضد سرقت ترک:
درب های تک لنگه = ۱۱۰ * ۲۱۰ سانتی متر

۳- معین ات فنی درب های ضد سرقت ایرانی:
ایران به شخصه تولید کننده ی کامل این گونه درب ها ناست با تولید چهارچوب این گونه درب ها یراق آلات مورد مصرف در تهیه درب های ضد سرقت را عمدتا از کشور ترکیه وارد کرده شرکـت های مختلف به مونتاژ آنها می پردازند. که در نتیجه میتوان درب های ضد سرقت ایرانی را مشابه ترکیه دانست که در بالا ویژگیها درب های ترکیه ای مورد نقد قرار گرفت.

– نکاتی در خصوص فریم انتظار درب ضد سرقت:
اولین نکته نصب فریم انتظار درب های ضد سرقت است که باید در پاین عملیات دیوار چینی و قبل از سفید کاری باشد.
ابعاد قوطی مورد استفاده در تهیه فریم انتظار بهتر است ۴*۸ سانتی متر باشد اما از ابعاد کمتر میتوان استفاده کرد که بستگی به شرایط چهار چوب هم دارد و بهتر است قبل از نصب ان با مشاورین این گونه درب ها مشورت نمود.
ابعاد فریم انتظار که اما به صورت آماده به فروش میرسد باید به این نکته توجه کرد که ابعاد داخل به داخل فریم انتظار باید از ابعاد پشت به پشت لنگه درب ضد سرقت به اندازه یک سانتیمتر بزرگ تر باشد برای مثال چنانچه ابعاد فریم انتظار ۲۱۰*۱۰۵ باشد ابعاد لنگه درب باید یک سانتی متر کوچکتر باشد یعنی ۲۰۹*۱۰۴
فریم انتظار را قطعا قبل از نصب رنگ آمیزی نمایید که در حین عملیات ساختمانی از زنگ زدگی خوردگی آن پیشگیری شود.
در نصب فریم انتظار توجه به این نکته بسیار حائز اهمتیت است که فریم انتظار به صورت کاملا تراز و شاقول در محل مورد نظر نصب گردد که در صورت تاب افتادن به آن درب به شکل درست در محل خود قرار نگرفته نصب لنگه درب ضد سرقت با مساله مواجه می شود که برای حل این مساله بهتر است در نصب فریم انتظار را به وسیله ریسمان ابعاد دو طرف آن را با هم اندازه کرد(۴ ریسمانه)
قرار گرفتن سطح فریم انتظار نسبت به سطح محل نصب از مسائل با اهمیت دیگر است که باید بخش پاخور فریم انتظار دقیقا هم سطح با سطح زمین بوده و به هیچ وجه نه بالاتر نه پایین تر باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاربرد های آباژور در موارد مختلف

کاربرد های آباژور در موارد مختلف اگر نور نباشد زندگی غیر ممکن خواهد بود. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
close
خرید بک لینک قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس خرید وی پی ان